• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

25 Temmuz 2015

TERME’YE VENEDİK AYARI

Samsun’un Terme ilçesinde, turistik mekânların tanıtımı ve turizmin gelişmesi amacıyla ilçe merkezinden denize tekne gezilerine başlanacak.


TERME'YE-VENEDİK-AYARI-2Terme’de şehir merkezi ve deniz arasında gezi ve turizm amaçlı nehir ulaşımı projesinin yakında hayata geçeceğini belirten Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, “Terme’yi denizle buluşturacağız.” dedi.

Samsun’un Terme ilçesinde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçenin turistik mekânlarının tanıtımı ve ilçedeki turizmin gelişmesi amacıyla ilçe merkezinden denize tekne gezilerine başlanacak. Irmak yatağındaki bazı kısımların tekne turuna uygun hale getirilmesi için DSİ ekiplerince bölgede derinleştirme ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından bu amaçla kullanılmak üzere 2 adet tekne alındığını belirten Terme Belediye Başkanı Şenol Kul gezilerin bölge turizminin gelişimine ciddi katkı sunacağına inandığını belirterek, Terme’nin turizmden daha fazla pay alması gerektiğine vurgu yaptı.

TERME'YE-VENEDİK-AYARI-3Yöre Halkı Terme’nin Ziynetlerini Keşfedecek
Terme’nin güzelliklerinden Terme’lilerin bile yeterli faydalanamadığını ve bilmediğini ifade eden Kul, “Önce Terme’liler Terme’nin içinde hangi ziynetlere sahip olduğunu bilsinler, tarihi, kültürel zenginliklerini ve sahillerini görsünler istiyoruz. Şehrimizden 3 km’lik mesafede olan Karadeniz’e diğer bölgelere yapılacak turlarla önce Terme’liler Terme’nin ziynetlerini bilecek ve keşfedecek. Miliç Plaj projesi, Terme’nin büyük bir turizm değeri olan Amazonların yaşadığı yerlerden Gölyazı Mahallemizde ve diğer alan ve bölgedeki çalışmalarımızla Terme kabuğunu kıracak.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?