• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Aralık 2014

TİYATRO ÖDÜLLERİ GİRESUN’A

Tiyatro Gazetesi’nin düzenlediği I. Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan ödüle layık görüldü.


TiyatroÖdüllerGiresunTiyatro Gazetesi’nin düzenlediği I. Anadolu Tiyatro Ödülleri kapsamında, yıl boyunca sergilenen tüm tiyatro hareketleri seçici kurul tarafından değerlendirilerek, seçilen “en etkili” eserler ödüllendirildi. Anadolu Tiyatro Ödülleri ‘’Anadolu Ödülü” ise bu yıl Ayşe Emel Mesçi’ye verildi. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ve Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan ödüle layık görüldü.

Türkiye genelinde otuza yakın temsilcilik ve aylık beş bine ulaşan baskı sayısı ile ülke tiyatrosuna katkı sunan Tiyatro Gazetesi, Anadolu tiyatrosuna destek olmaya devam ediyor.Gazete,bu kapsamda hedeflerinden biri olan Anadolu Tiyatro Ödüllerini sahiplerine törenle verdi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Sanat Dostu Belediye Başkanı Ödülü”, Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan ” Geleneksek Türk Tiyatrosu’na Destek Ödülü “ aldı. Törene Giresun’dan katılan Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Doğan Turan, kendisine ve Başkan Aksu’ya verilen ödülü aldı. Doğan, bu ödüllerin Anadolu’da yeşeren tiyatrolara moral verdiğini, umut verdiğini söyledi.

Türkiye’nin İstanbul merkezli olmayan tek ödülü olan Anadolu Tiyatro Ödülleri, ülkenin dört bir yanında yapılan tiyatro hareketlerini takip ederek her yıl farklı bir ilde gerçekleştireceği ödül töreni ile tiyatro kurumlarını ve sanatçıları ödüllendirmeye devam edeceği açıklandı.

ÖDÜL ALAN PROJE, SANATÇI VE KURUMLAR:
Ayşe Emel Mesci “En iyi “Anadolu Tiyatro Kadını Ödülü”
Metin Güler “En iyi Anadolu Tiyatro Adamı Ödülü”
Tamer Levent “Sanata Evet Ödülü”
Kıyı Ege ve Ege Tiyatroları Birliği “En iyi Tiyatro Hareketi Ödülü”
Mehmet Ümit Görgülü “Haşmet Zeybek Oyun Yazarı Ödülü “
Cebimizdeki Cinnet Mahmut Gökhan Bulut “Haşmet Zeybek Oyun Yazarı Ödülü “ Üç Günlük Dünya
Kerim Aksu Giresun Belediyesi Başkanı “Sanat Dostu Belediye Başkanı Ödülü”
Doğan Turan Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu “Geleneksel Türk Tiyatrosu’na Destek Ödülü”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Çıkmaz Sokak Çocukları ”Yılın En İyi Prodüksiyonu”
Turgay Tanülkü “Yılın En iyi Projesi Ödülü” Son Kuşlar

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?