• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TOMARA ŞELALESİ 300 BİN TL İLE DEĞİŞTİ

Gümüşhane’nin  Şiran ilçesinde bulunan “Tomara Şelalesi” yapılan çevre düzenlemesi, yürüyüş parkuru ve mesire alanları ile ziyaretçilerin akınına uğruyor.


tomaraKaradeniz’in şirin kentlerinden Gümüşhane sahil kenti olmamasın dezavantajını kendi doğal güzelliklerine yatırıp yaparak telefi etmeye çalışıyor. Bu Kapsamda Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığınca hazırlanan proje ile Tomara şelalesi farklı bir görüntü kazandırılarak ziyaretçilere açılmıştı, hazırlanan proje ile 300 bin lira harcanarak Şelale çevresinde çeşitli düzenlemeler yapıldı  yürüyüş parkurları ve mesire yerlerinin yer aldığı çalışmalarla Tomara Şelalesi, ziyaretçi rekoru kırdı.

40 Bin Turist

Türkiye’nin ve Dünya’nın sayılı şelalelerinden biri olduğu söylenene Tomara şelalesi Çimen Dağları’nda bulunan yer altı sularının bir kaya ortasından çıkmasıyla oluşturuyor, 40 metre genişliğinde ve 25 metre yükseklikten akan Şelale doğal görüntüsü ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Haziran ayı başında gelişim planının tamamlamasıyla adeta ziyaretçi akınına uğrayan Tomara Şelalesini 40 bin yerli ve yabancı turist ziyaret ettiği ifade edildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?