• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

27 Kasım 2014

TRABRİKAB’IN 2015 BÜTÇESİ KABUL EDİLDİ

Trabzon-Rize Katı Atık Birliği’nin (TRABRİKAB) 2015 yılı tahmini bütçesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantı gerçekleştirildi.


TRABRİKABbütçe2015-1Trabzon-Rize Katı Atık Birliği Meclis Başkanı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz başkanlığındaki toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun yanı sıra birliğe üye belediye başkanları katıldı.

2015 yılı tahmini bütçesinin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda Vali Öz, birliğe borcu olan belediyelerden borçlarını bir an önce ödemeleri gerektiğini ifade ederek, “TRABRİKAB olarak temiz bir Trabzon, Karadeniz bölgesi ve Türkiye için gazlaştırarak enerji elde etme üretimine dayanan yeni sistemi kurma ile ilgili hem yer seçimi, hem de ihale hazırlıkları süreci devam ediyor. Bugün ki toplantıda birliğimizin 2015 yılı çalışma programını ve bütçesini kabul ettik. Bu kapsamda hem yer seçimi hem de ihale süreciyle ilgili genel ilkeleri belirleyip il encümenine yetki devriyle ilgili çalışmalarımızı sürdürdük. Sürecin hızlandırılması için gerekli hazırlıkları yapıyoruz. Çamburnu’ndaki düzenli depolama sahası artık dolma aşamasına geldi. Bu yüzden yeni sistemi bir an önce kurmamız gerekiyor. Bunun yanında birliğimizin müteahhit firmaya borçlarını ödeyebilmeleri için birlik üyelerimizin de hizmet bedellerini ödemeleri gerekiyor. Bunla ilgili süreci önümüzdeki dönemde hızlandırıyoruz” dedi.

TRABRİKABbütçe2015-2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?