• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ağustos 2014

TRABZON BÜYÜKŞEHİR’DEN YEŞİLYOL’A 8 MİLYON’LUK YATIRIM

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Doğu Karadeniz’deki yaylaları bir birine bağlayacak olan Yeşil Yol Projesi kapsamında finansman için 8 milyon TL kaynak ayırdı.


TRABZON-YESİLYOL1

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Doğu Karadeniz’deki yaylaları bir birine bağlayacak olan Yeşilyol Projesi kapsamında yatırımlara başladı. Bu kapsamda üç yayla yolunun ihalesinin yapılması talimatlandırılırken finansman için de 8 milyon TL (trilyon) kaynak ayrıldı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Yeşilyol Projesi’nin Trabzon ve Doğu Karadeniz için önemine dikkat çekerken, bu kapsamda üzerlerine düşen görevi yerine getirmekte olduklarını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin imkânları ile Tonya Erikbeli Yaylası ile Sultan Murat Yaylası ve Uzungöl-Demirkapı bölgesindeki Haldizen Yaylası’nın yollarının yapımı için harekete geçtiklerini ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Büyükşehir Belediyesi olarak Yeşilyol kapsamında şuan Tonya Erikbeli Yaylası’nın Yolu’nun ihalesinin yapılmasını talimatlandırmış ve finansmanını ayırmış bulunmaktayız. Sultan Murat Yaylası’nın yolunun yarısı asfaltlanmıştı diğer yarısının asfaltlanması için ihale talimatı vermiş ve kaynağını ayırmış bulunmaktayız. Yine Uzungöl Demirkapı tarafında olan yolunda, Yeşilyol kapsamında, Haldizen Yaylası diye isimlendirdiğimiz bölgedeki yolunun toplam ihalesini hazırlamış ve talimatını ilana çıkarmış bulunmaktayız. Bu üç yolun toplamı 8 milyon TL (trilyon) etmektedir.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?