• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

26 Ağustos 2014

TRABZON ESNAFI YABANCI DİL ÖĞRENİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliği ile esnafın yabancı dil öğrenmesi için kurs açıldı.


TRB-ESNAF-KURS1Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin esnaf ve sanatkârların yabancı dil öğrenmelerini sağlamak amacıyla açtığı kurslarda eğitime başlandı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile ortaklaşa düzenlenen kurslar 3 ay sürecek.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi önemli bir hizmete daha imza attı. Belediye, Trabzon’un her geçen gün artan turizm potansiyeline katkıda bulunmak amacıyla esnaf ve sanatkârlara yönelik düzenlediği ücretsiz yabancı dil kursları başladı. 101 esnafın katıldığı kurslar merkezde Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde yapılırken, başvurular dikkate alınarak Çaykara’da Arapça, Akçaabat, Araklı ve Yomra da ise İngilizce kursları düzenlendi.

Kente gelen yabancı turistlerle daha iyi diyalog kurmak amacıyla açılan kurslar için 66 esnaf İngilizce, 35 esnaf ise Arapça öğrenmek için başvuruda bulundu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon’un turizmde her geçen gün yükselen bir yıldız haline geldiğini kaydederek, “Şehrimize gelen turistlerle daha iyi diyalog kurmaları için esnafımızın yabancı dil öğrenmelerini sağlamak için ücretsiz yabancı dil kursları açtık. Bölgemiz için çok önemli olan turizme katkı sağlayacağına inandığımız bu kurslara destek veren Esnaf ve Sanatkarlar Odamıza, kursta eğitim veren öğretmenlerimize ve kursa katılan esnafımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

TRB-ESNAF-KURS2

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?