• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZON KİTAP GÜNLERİNİN RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlene 2. Trabzon Kitap Günleri’nin resmi açılışı düzenlenen törenle açıldı.


TrabzonKitapFuarına-5Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2. Trabzon Kitap Günleri’nin resmi açılışı Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun katılımıyla yapıldı. 61 Yayınevi ve 50 yazarın Trabzonlularla buluştuğu 2. Trabzon Kitap Günleri etkinliği 1 Mart tarihine kadar kitapsevere açık olacak.

TrabzonKitapFuarına-3Vali Öz açılışta yaptığı konuşmada kültür, sanat ve uygarlık kenti Trabzon’da adına yakışır organizasyonlar yapıldığına dikkat çekerek, “ 61 yayınevi ve 50 yazarın katıldığı 2.Kitap Günleri okuyan Trabzon’un adına yakışır bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Trabzon’un düşman işgalinden kurtuluşunun 97’ci yıldönümü etkinlikleri kapsamında bir hafta boyunca çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklere katkı sunan kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TrabzonKitapFuarına-7Türkiye’nin zor bir coğrafyada bulunduğuna dikkat çeken Vali Öz son günlerde ortaya çıkan olayların herkesi üzdüğünü kaydetti. Vali Öz, “Bu coğrafyanın geçmişte olduğu gibi bugün ve yarın da bize ve milletimize yüklediği bazı görevler var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün zorluklara ve oyunlara rağmen bir ve beraber olarak yarınlara güçlü olarak yürüyecektir” dedi.

TrabzonKitapFuarına-4Açılışta bir konuşma yapan Başkan Gümrükçüoğlu ise, Trabzon’un insan sevgisi ve uygarlığın şehri olduğunu kaydederek, “Önceki gün itibariyle vatandaşların ziyaretine açılan ve gerçekten Türkiye’nin en çok ses getiren kitap fuarlarından birine katılımları münasebetiyle çok kıymetli yazarlarımıza, 61 yayınevimize ve 50’ye aşkın yazarımıza teşekkür ediyorum. Bu etkinlikler Trabzon’un nasıl, bir edebiyat, kültür ve sanat şehri olduğunu, okuyan bir kent olduğunu gösteriyor. Tüm Trabzonlulardan 1 Mart’a kadar açık kalacak bu fuarı ziyaret etmelerini istiyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

TrabzonKitapFuarına-6Konuşmaların ardından 2.Trabzon Kitap Günleri’nin açılışı yapılırken, Vali Öz, Başkan Gümrükçüoğlu ve beraberindekiler fuarı gezerek hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?