• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Kasım 2014

TRABZON KÜLTÜR-SANAT KENTİDİR

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, FeminART Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Üyelerini Kabul etti. Vali Öz “Her zaman söylüyoruz. Trabzon bir kültür-sanat kentidir” dedi.


valiöz-feminart


FeminART Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Vali Öz, Trabzon’da bu yıl 7.’si gerçekleştirilen Uluslararası Resim Festivalinin başarıyla sonuçlanmasından dolayı dernek yöneticilerini kutlayarak, “Festival dolayısıyla bu yıl 28 ülkeden yaklaşık 50 kadın ressam ilimizde ağırladık. Her zaman söylüyoruz. Trabzon bir kültür-sanat kentidir. Önemli sanatçılar yetiştirmiş Trabzon bu ve benzeri sanatsal faaliyetlere her zaman başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmıştır. Böyle bir festivali ilimizde düzenleyen FeminART Uluslar arası Kadın Sanatçılar Derneğine ayrıca teşekkür ediyorum. Bu tür etkinliklere her zaman olduğu gibi tüm kurumlarımızla destek olmaya çalışacağız. Dernek olarak çok güzel faaliyetlere imza atıyorsunuz. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

FeminArt Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı Şükran Üst ise, dernek olarak dünyayı güzelleştirmek için yola çıktıklarını belirterek, “Derneğimiz Türkiye ve dünyanın diğer ülkelerindeki şubeleri ile yerel ve uluslararası etkinlikler düzenleyerek dünyayı güzelleştirmeye devam ediyor. Trabzon’da yaptığımız etkinlik ile bu mesajı dünyaya duyurduk” ifadelerini kullandı. Ziyarette Dernek Başkanı Üst, Vali Öz’e plaketini takdim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?