• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

23 Eylül 2014

TRABZON VE AMERİKA ARASINDA EĞİTİM VE KÜLTÜR AMAÇLI İŞBİRLİĞİ

Trabzon ile Amerika arasındaki öğrencilerin eğitim ve kültür amaçlı işbirliği için Amerika Büyükelçiliği yetkilileri Trabzon’a geldi.


TrabzonAmerikaEğitim1Trabzon Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin, Amerika Büyükelçiliği Başkatibi Phaedra GWYN ve beraberindekileri makamında kabul etti. Kabulde Trabzon ile Amerika arasındaki öğrencilerin eğitim ve kültür amaçlı işbirliğini amaçladıklarını belirten Vali Vekili Halil İbrahim Ertekin, “Buradaki esas amacımız özellikle lise öğrencilerimizin gençlik ve eğitim projelerine katılmalarını sağlamaktır. Sonrasında ise üniversite öğrencilerini de kapsamasını hedefliyoruz. Kültür ve eğitim amaçlı olarak karşılıklı işbirliğinin gelişmesi hedefleniyor. Buradaki öğrencilerimizin Amerika’da ki belli okullarda kısa süreli ziyaret etmelerini, eğitim olanaklarını görmelerini sağlarken Amerika’dan da Trabzon’a öğrencilerin gelmesi için bir dizi görüşmeler yaptık. Bu ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Görüşmede Amerikan Büyükelçiliği Başkatibi Phaedra Gwyn ise Eğitim ve kültür alanında birlikte işbirliği içerisinde olacağız. Bu çalışmalara verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?