• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZON VE HOPA’DA SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM FESTİVALİ

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali aralarında Trabzon ve Hopa’nın olduğu 11 ilde 7-8-9 Kasım’da seyircisiyle buluşacak.


surdurulebilir_yasam_film_festivali_basliyor


Patikaa.com / Haber Merkezi


Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF), sürdürülebilir bir yaşam için kültürel değişime katkı vermek amacıyla 7-8-9 Kasım’da 11 ilde seyircisiyle buluşacak.

Tarımdan enerjiye, gıdadan ekonomiye, aktivizmden tasarıma ve üretimden tüketime yaşamın her alanının bütüncül bir dünya görüşüne göre yeniden biçimlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen festival; sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık boyutlarına ışık tutmayı hedefliyor.

TRABZON VE HOPA’DA VAR

‘Sürdürülebilir bir yaşam’ için yapılan çalışmaları, eylemleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları ve öğretileri seyirciyle paylaşacak olan festival, belgesellerin gücünden yararlanıyor. Festival sürdürülebilirlik hassasiyeti bulunan izleyicileri, destekçileri ve davetli konuşmacıları yaratıcılık ve çözüm barındıran filmlerle ortak bir zeminde buluşturacak.

Festival, 7-8-9 Kasım’da İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Çanakkale, Diyarbakır, Hopa, İzmir ve Trabzon’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

Trabzon’daki festival Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde, Hopa’daki festival ise AÇÜ Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilecek.

Bu arada festivalde gerçekleştirilecek tüm gösterim ve etkinlikler ücretsiz olacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?