• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZON’A BİTKİ MÜZESİ

Trabzon Ortahisar Belediyesi, Beşirli’de 12 dönümlük araziyi Bitki Müzesine çevirmek için incelemelere başladı.


trabzonbitkimüzesi2Trabzon’un muhtelif yerlerini yeşille buluşturacaklarını ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç Bitki Müzesi projesini hayata geçiriyor..

Bu kapsamda çalışmalarına devam eden Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, geçtiğimiz ay Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü’nden devralınan Beşirli Mahallesindeki 12 dönümlük araziyi bitki müzesine çevirmek için incelemelere başladı. Başkan Genç’i incelemeler sırasında STÖ Başkanları yalnız bırakmadı.

Genç: “Alanı Halkımızla Buluşturmayı Amaçlıyoruz”

Bitki müzesi projesinin seçim öncesi vaad edilen projeler arasında olduğunu ifade eden Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, “Seçimden önce seçilmemiz halinde vaat ettiğimiz projeler arasında Trabzon’umuzun içerisinde harika bir şekilde oluşmuş ancak farkındalığı oluşmamış bu yeşil ve güzel alanı bitki müzesi şeklinde halkımızın hizmetine sunabilir miyiz diye bir çalışma yapmıştık. Bu çalışmanın ürünü olarak geçtiğimiz ay Karayolları Bölge Müdürümüz ve Genel Müdürümüz ile 12 dönüm olan bu arazinin bir protokolle birlikte Ortahisar Belediyemize devrini sağladık. Bu devir aşamasından sonra bugün de yetkili arkadaşlarımız ve Sivil Toplum Örgütleri’nin değerli başkanları ile birlikte ‘Bizim düşündüğümüz projeyi mevcut arazide nasıl hayata geçirebiliriz’ bunun çalışması için yerinde bir inceleme yapıyoruz. Çok güzel bir alan. Bu alanı, alanın bütünlüğünü ve güzelliğini korumak şartıyla halkımızla buluşturmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki günlerde değerli STÖ başkanlarının da görüşlerini alarak bu projemize inşallah adım atacağız. Trabzon çok güzel bir alanı kazanacak. Trabzonlular buraya gelecekler ve rahat bir nefes alacaklar. Hem buradaki bütün endemik bitkileri görecekler. Çünkü bizim amaçladığımız bitki müzesidir. Buraya ne koyarsanız karşılığını veriyor. Burada mevcut var olanı korumak ve buraya ne koyarsanız karşılığını veriyor” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?