• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

22 Ocak 2015

TRABZON’A DAHA MODERN TENİS KORTU

Türkiye’nin en iyi tenis kortlarından biri olan Beşirli Tenis Kortunun daha modern hale getirilmesi için Trabzon Valiliği çalışma başlattı.


TrabzonModernTenisKoortu-2Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon’un spor altyapısı bakımından çok güçlü olduğunu ifade ederek, “Trabzon, gerek il merkezinde ve gerekse ilçelerimizde bulunan çim ve sentetik futbol sahaları, hentbol, voleybol, basketbol, boks, judo, güreş gibi sporların yapıldığı salonların yanında, açık ve kapalı yüzme havuzları, modern tenis kortları, atletizm stadyumu ile spor altyapısı bakımından Türkiye’nin en zengin illerinden birisidir.

Bu altyapımızı güçlendirmek için bir yandan yeni yatırımlar yaparken diğer taraftan sahip olduğumuz bu tesislerimizin daha modern hale getirilmesi çalışmalarını da hızlı bir şekilde sürdürüyoruz.

Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Yüzme Havuzu’nun yanında yaklaşık 4,5 milyon TL proje bedelli içerisinde judo, karate, tekvando, eskrim gibi breysel sporların yapılacağı 3 katlı spor kompleksinin ihalesi tamamlandı. En kısa sürede sözleşmesi yapılıp inşaata başlanacaktır.

TrabzonModernTenisKoortu-1Ayrıca bu kapsamda proje gereği üstü açık olarak yapılan merkez tenis kortumuzda bölgenin yoğun yağış alması nedeniyle zaman zaman bazı olumsuzluklar yaşanmaktadır. Yaşanan bu olumsuzlukları gidermek ve 5 bin kişilik seyirci kapasitesiyle bu tesisin ilimizin diğer spor, kültür ve sanat faaliyetlerinde kullanılması için uygun bir teknoloji ile üzerinin kapatılması için Bakanlığımız nezdinde girişimlerde bulunulmuş ve proje çalışmaları devam etmektedir.

Bize düşen bu tesislerden azami ölçüne yararlanıp başarılı sporcular yetiştirmek ve sporun her dalında üstün başarılar elde etmektir. İlimizde hem yeni tesisler, hem de mevcutların iyileştirilmesiyle oluşan güçlü bir spor altyapısını korumak için hep birlikte gayret göstereceğiz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?