• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

31 Ekim 2016

TRABZON’DA AMPUTE FUTBOL TAKIMI KURULDU

Trabzon Ortahisar Belediyesi tarafından Ampute Futbol Takımı kuruldu. Takım engelli sporcuları yaşama bağlıyor.


trabzonda-ampute-futbol-takimi-kurulduOrtahisar Belediyesi’nin kurduğu Ampute Futbol Takımı engelli sporcuları yaşama bağlıyor. Engelli sporcuları futbol oynama imkanına kavuşturan Ampute Futbol Takımı, Trabzon’da bir ilk olma özelliği taşıyor. Ampute Futbol Takımı’nın Yavuz Selim Stadı’ndaki antrenmanını izleyen Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, böyle bir takımı Trabzon’a kazandırmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Engelli dostu belediye olarak amaçlarının her alanda engelleri sosyal yaşama katmak olduğunu belirten Başkan Genç, “Engelli vatandaşlarımızın spor yapabildiğini göstermek, onların sportif faaliyetlerde aktif olarak yer almasını sağlamak için şehrimizde bir ilk olan Ampute Futbol Takımı’mızı kurduk. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için engelli vatandaşlarımıza yönelik meslek edindirme kursları, engelli arabası dağıtımı, engelli otobüsü gibi pek çok uygulamaya imza attık. Böylece engelli vatandaşlarımıza istihdam imkânı yaratarak ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Diğer yandan da ulaşım kolaylıklarını sağlamak için engelli otobüsümüzü hizmete soktuk. Şimdi futbol takımımızı kurarak engelli vatandaşlarımızın sportif faaliyetlerine destek oluyoruz. Sporcularımız, bu sayede aktif olarak futbolla ilgilenerek hem beden sağlıklarını, hem de aralarındaki dostluk ve arkadaşlık bağlarını geliştiriyorlar.” diye konuştu.

Ortahisar Belediyesi Ampute Futbol Takımı Türkiye Engelliler Federasyonu Deplasmanlı Ampute Futbol Takımı bu yıl 1.Ligde mücadele ediyor. Hedef ise gelecek yıl Süper lig’de yer almak. Takımın Antrönörlüğünü Tayfun Serdar, Külüp yöneticiliğini ise Zeki Sancak üstleniyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?