• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZON’DA ÇIĞ FELAKETİ

Trabzon’un Çaykara ilçesi Karaçam mahallesinde bulunan Balkodu-2 Hes tüneli girişinde çığ düşmesi sonucu 1 işçi öldü, 4 işçi ise çığ altında kaldı.


ÇaykaraÇığ-3Trabzon’un Çaykara ilçesi Karaçam mahallesinde bulunan Balkodu-2 Hes tüneli girişinde çığ düşmesi sonucu 1 işçi öldü, 4 işçinin ise çığ altında kaldı. felaketin ardından AFAD çevre illerden de ekipleri bölgeye sevk etti. Dün geceden itibaren Erzurum ve Bayburt AFAD ekipleri bölgeye ulaşırken, Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen özel arama kurtarma ekipleri de bölgeye ulaştı.

çığ altında kalan 4 işçiyi bulmak için öğleden bu yana aralıksız çalışan AFAD ekiplerinin havanın kararması ve zorlu hava şartları nedeniyle çalışmalarına yarın Sabah başlamak üzere ara vereceği öğrenildi..

Öte yandan çığ altında kalan işçilerin aileleri de Çaykara’ya gelmeye başladı. Olaydan hemen sonra cesedi bulunan Nusret Er’in cenazesi olay yerinden Çaykara Devlet Hastanesi morguna getirilirken, Adana’daki yakınlarına bilgi verildi. Yine çığ altında kalan ve arama çalışmaları devam eden Muhammet Işıklı (Afyon), Lokman Çelik (Muşlu ancak Denizli’de yaşıyor), Erhan Arslan (Tunceli) ve Can Özyürek’in (Sivas) memleketlerinden yakınları Çaykara’ya gelmeye başladı.

Çığın Hes inşaatının bulunduğu yerdeki dağın iki tarafından karşılıklı başlatılan tünel çalışması esnasında yaşandığı, kar altındaki 4 kişiden ikisinin pikapın içerisindeyken çığın savurmasıyla dere bölgesine düştükleri, diğer ikisinin ise çığa tünelin ağzında yakalandığı öğrenildi.

Olay bölgesine incelemelerde bulunan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; “60 kişilik ekip, 15 ve 20’şer kişilik gruplar halinde arama kurtarma faaliyetlerini yürütüyor. Çalışmalar kontrollü biçimde sürdürülüyor” dedi.

PATİKAA.COM’UN ÇIĞ FELAKETLERİNİN OLABİLECEĞİNE DAİR HABERİ (Tıkla ve Oku)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?