• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZON’DA ÇIĞ FELAKETİNİN BLANÇOSU: 5 ÖLÜ

Trabzon’un Çaykara İlçesi Kavlatan mevkiindeki Hes santrali girişinde 10 Ocak Cumartesi günü meydana gelen çığ felaketinde bilanço bugün netleşti. 5 işçi hayatını kaybetti.


TrabzonÇığBeşÖlü-4Trabzon’un Çaykara İlçesi Kavlatan mevkiindeki Balkodu-2 Hes tüneli girişinde geçen cumartesi günü meydana gelen çığ faciasında kar kütlesi altında kalan işçiler Erhan Arslan ve Lokman Çelik’in cesetlerine de bugün ulaşıldı. Böylece çığ faciasında yaşamını yitiren 5 işçinin de cesedi çıkarıldı ve çalışma tamamlandı.

TrabzonÇığBeşÖlü-2Bilindiği üzere Çaykara Karaçam bölgesi Kavlatan mevkisindeki özel bir şirkete ait Hes santrali tünel girişinde 10 Ocak Cumartesi günü çığ felaketi olmuş ve 5 işçi çığ altında kalmıştı. Bu işçilerden ilk olarak Nusret Er’in cesedine ulaşılmıştı. Çığ tehlikesi nedeniyle çalışmaların kontrollü yürütüldüğü bölgede ekipler, çığ altındaki işçilerden Muhammet Işıklı ve Özgür Özyürek’in cesetlerine önceki gün ulaşmıştı. Diğer işçiler Erhan Arslan ve Lokman Çelik’in cesetlerine ulaşılmasıyla da çalışmalar tamamlandı. Bilanço 5 ölü.

TrabzonÇığBeşÖlü-3Öte yandan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Felaketin meydana geldiği cumartesi gününden beri gerek yol açma, gerekse arama kurtarma çalışmaları ile diğer destek hizmetlerinde bulunan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı dilerken bir daha böyle bir felaketin yaşanmamasını temenni ediyorum”dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?