• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Şubat 2015

TRABZON’DA OLİMPİYAT DÜZENLENECEK

Trabzon, Dünyanın en büyük üçüncü spor organizasyonu olan ve 2016 yılında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Okul Sporları Olimpiyatlarını ev sahipliği yapacak.


ISF-TRABZON-1Trabzon’da 2016 yılında gerçekleştirilecek olan Uluslararsı Okul Sporları Olimpiyatlarını düzenleyen Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) yönetim kurulu Trabzon Valiliğini ziyaret etti.

Vali Vekili Abdurrahman Koçoğlu tarafından kabul edilen heyette ISF Başkanı Laurant Petrynka,Genel Sekreteri Jan Coolen, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ayhan Pala , Başkan Vekili Abdullah Aslan, Yönetim Kurulu Üyeleri Avukat Salih Cora, Hasan Gümüşkesen, Doç Dr. Bülent Bektaşer ve Okul Sporları Organizasyon Kurul Başkanı Ahmet Pehlivan katıldı.

ISF-TRABZON-2Trabzon’da 2016 yılında gerçekleştirilecek olan Okul Sporları Olimpiyatlarını düzenleyen Uluslararası Okul Sporları Federasyonu başkan ve üyelerini Trabzon’da ve Türkiye’de görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Vali Vekili Abdurrahman Koçoğlu “Spor özelikle de gençlerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde hem fiziken hem ruhen yetişmeleri için hakikaten çok önemli. Gençlerin uluslararası bu tür yarışmalarda karşılaşmaları ve kaynaşmaları onların gelişmelerinde pozitif yansımalarına vesile olacaktır. Bu anlamda bu tür etkinlikleri desteklemek gerekiyor. Biz de Valilik olarak bu tür faaliyetleri her anlamda destekliyoruz. Türkiye’de ve Trabzon’da Uluslararası Okul Sporları Şampiyonasının yapılması bizleri ayrıca sevindiriyor. Burada gençlerimiz çocuklarımız diğer ülkelerin gençleriyle karşılaşacak. Böylelikle birbirlerinin kültürlerini tanıyıp dostluk ve kardeşlik duyguları artacaktır. Bu arada bizim ilimizi tanıma fırsatı bulurken bizde tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

ISF-TRABZON-3Görüşmede Uluslararası Okul Sporları Federasyon Başkanı Laurant Petrynka ise “Federasyon olarak her organizasyon öncesinde yarısı teknik yarısı politik bir ziyaret yapıyoruz. Burada olmaktan dolayı çok gurur duyuyoruz. Türkiye, Uluslararası Okul sporlarında (ISF) de güçlü bir ülke. Ve bizim için çok önemli. Okul Sporları Olimpiyatları Ayhan Pala’nın katkılarıyla Trabzon’da yapılacak. Bütün bu organizasyonlara Türkiye her zaman katılıyor. Bu müsabakalarda türk takımları üst seviyeleri zorluyor“ şeklinde konuştu.

Şampiyonaya yaklaşık 40 ülkeden 4 bin civarında sporcu katılacaktır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?