• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

21 Ağustos 2014

TRABZON’DA SESSİZ BİR ŞAMPİYONA

15 ülkeden 116 sporcunun yarıştığı Avrupa İşitme Engelliler Gençler Atletizm Şampiyonası Trabzon’da başladı.


trab-şmp2

Avrupa İşitme Engelliler Gençler Atletizm Şampiyonası Trabzon’da başladı. 15 ülkeden 116 sporcunun yarıştığı şampiyonanın açılış töreninde konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, yarışmalarda barış ve kardeşliğin esas olduğuna dikkat çekti.

Avrupa İşitme Engelliler Gençler Atletizm Şampiyonası bugün düzenlenen törenle Trabzon’da başladı. Söğütlü Atletizm Tesisleri’nde düzenlenen açılış töreninde Avrupa İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Brojon Roıne, Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Arslan, Ortahisar Kaymakamı Osman Ateş, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Celalettin Yazıcı, sporcular ve spor insanları hazır bulundu.

trab-şmp3Törende katılımcılara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, beş bin yıllık tarihi bulunan Trabzon’un bir spor başkenti haline geldiğini ifade etti. Yarışmalarda barış ve kardeşliğin esas olduğuna değinen Gümrükçüoğlu, organizasyona emeği geçenlere teşekkür ederken şampiyona için Trabzon’a gelen sporcu ve spor insanlarının boş zamanlarında Trabzon’un tarihi ve turistlik yerlerini mutlaka görmeleri gerektiğine değindi.

Avrupa İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Brojon Roıne ise konuşmasında şampiyonada centilmenliğe verdikleri öneme vurgu yaparken, “Burada önemli olan kazanmak değil. Kardeşlik içerisinde yarışan herkes bizim için kazanmış olacaktır” diye konuştu. Roıne, şampiyonayı düzenlemek için aday olan Trabzon’un, spor yatırımları ile bu şampiyonayı düzenlemeye hak kazandığını da konuşmasında ifade etti.

trab-şmp.1Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Osman Arslan ve Trabzon Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin de konuşmalarında Trabzon’un şampiyonayı başarı ile sonlandıracağını ifade etti.

Avrupa İşitme Engelliler Gençler Atletizm Şampiyonası geçiş töreni ile başlarken ilk günde çeşitli dallarda müsabakalar düzenlendi. Bugün başlayan şampiyona, 23 Ağustos’ta düzenlenecek olan kapanış töreni ile son bulacak.

Trabzon’da ikincisi düzenlenen Avrupa İşitme Engelliler Gençler Atletizm Şampiyonası’nda Rusya, Polonya, Belarus, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Almanya, Macaristan, Litvanya, Letonya Hollanda, İspanya ve Türkiye’den 116 sporcu yarışıyor.

trab-şmp4

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?