• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZON’DA TEBRİZ ESİNTİLERİ

Trabzon ilginç bir kutlamaya ev sahipliği yapıyor. İran’ın Azeri şehri olan Tebriz’in Kültür Haftası Trabzon’da  bürokratlarının da katılımı ile çeşitli etkinliklerle kutlanıyor


15_10_2014_14_08_55


Patikaa.com / Haber Merkezi


 Tebriz Kültür Haftası Trabzon’da düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. İran’ın en önemli şehirleri arasında bulunan ve bir Azeri şehri olan Tebriz’in çok yönlü tanıtıldığı programlar Trabzon’da Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Salon dışında, sokak gösterileri ile başlayan etkinliklerde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya ve İran Trabzon Başkonsolosu Meşhud Nahasi hazır bulundu.

Gecede söz alan Genel Sekreter Yardımcısı Akkaya, İran’ın ve Tebriz şehrinin Trabzon ve Türkiye için önemine dikkat çekerken, iki şehir ve iki ülke arasındaki güzel ilişkilerin artarak devam edeceğine olan inancına dikkat çekti. İran Trabzon Başkonsolosu Nahasi de konuşmasında iki ülkenin ilişkilerinin önemine değindi.

Sahne gösterisi, makam musikisi dinletisi ve âşıklar musikisi konseri ile devam eden gecede Tebriz’in dünü ve bugününü anlatan fotoğraf sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Gece hat atölyesi çalışmasıyla son buldu.

15_10_2014_14_09_16Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde dün akşam düzenlenen program Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrüğkçüoğlu ve Tebriz Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Sadeg Najafi’nin katılımıyla tamamlancak. Trabzon’daki Tebriz Kültür Haftası etkinlikleri son bulacak.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?