• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

07 Ocak 2015

TRABZON’DA TURİZM DÖRT MEVSİM OLACAK

Trabzon Valisi Öz; “Trabzon turizmde önemli mesafeler aldı. Yapacağımız koordineli çalışmalarla ilimizde turizmi dört mevsime yayarak kalıcı hale getireceğiz dedi”


Trabzon4MevsimTurizm2Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Murat Çavga ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

Vali Öz, “Trabzon turizm açısından önemli mesafeler aldı ve beklenenin üzerinde bir kapasiteye ulaştı. 3 milyon ziyaretçiyi ilimize çekecek bir potansiyelimiz var ve bu artarak devam ediyor.

Başta Arap turizmi olmak üzere yabancı turizm ağırlıklı ve yerli seyahatlerin de artış gösterdiği bir turizme doğru hızla ilerliyoruz.

Kamu kurumlarının ve yerel yönetimin yanında sivil toplum kuruluşları ile işletmelerimizi de işin içine çekerek belli kurallar koyup, denetim mekanizmaları oluşturmalıyız. Böylece hem kaliteyi hem de kapasiteyi geliştirmiş oluruz. Kayıt dışı işletme ve işlere, düzensiz konulara, düzensizlik yapanlara karşı hep birlikte mücadele vermeliyiz ki turizm kalıcı ve uzun vadeli olsun.

Trabzon4MevsimTurizm1Yol, yeşilyol, altyapı gibi konuların yanında Alacahan gibi yeni ziyaret ve destinasyon alanları oluşturulması yönünde de önemli çalışmalar var. Ancak yeni yapılan oteller ve diğer hizmet sektörlerinin dışında; kural, sistem, insana saygı, turistlerin huzuru ve rahatı açısından da yapılması gereken çalışmalar var. Bunları birlikte yaparsak daha iyi netice alırız. O yönüyle sizlerin bu şekilde teşkilatlanmanız önemlidir. Turizmi hem mevsim, hem de konu alanında genişletmemiz lazım” dedi.
Önümüzdeki günlerde kapsamlı olarak turizmin ele alınacağı geniş katılımlı bir toplantı yapmayı planladıklarını ifade eden Vali Öz, “Bu toplantıda hem 2014’ün genel bir toplantısını yapacağız hem de 2015 için de hedeflerimizi ortaya koyacağız” dedi.

Turizm İşletmecileri ve Seyahat Acenteleri Derneği Başkanı Çavga da, Trabzon’un bir turizm kenti olduğuna vurgu yaparak, bu alanda yapılacak olan her türlü çalışmaya dernek olarak destek vereceklerini ifade etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?