• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZON’DA ULUSLARARASI EDEBİYAT FESTİVALİ YAPILACAK

Trabzon’da bir ilk gerçekleşiyor. Karadeniz Yazarlar Birliği “Uluslararası Edebiyat Festivalini” 20 Ekim-26 Ekim tarihleri düzenlenecek.


trabzonedebiyat2

Trabzon’da Türkiye’de bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş bir edebiyat festivali düzenleniyor. Karadeniz Yazarlar Birliği’nin düzenlediği, sivil toplum kuruluşları, yayıncılar, yazarlar ve Kültür Bakanlığı, Trabzon Belediyesi, Trabzon Valiliği tarafından desteklenen festival ilk yılında uluslararası nitelikle Trabzon halkıyla buluşuyor.

20 Ekim-26 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlik Trabzon kent merkezi dışında, beş ayrı ilçede etkinliklerle, okullarda ve sokaklara yayılarak edebiyatın doğrudan halkı ilgilendirdiği mesajı verilecek.

Festival kapsamında Rusya, İran ve Gürcistan’dan yazarlar da konuk edilecek. Birincisi bu yıl düzenlenen festival, gelecek yıl tüm dünya ülkelerine açılacak.

Festivale Türkiye’nin çeşitli alanlarındaki yazarların yanı sıra Trabzon’u yazanlar adı altında Trabzonlu yazarlar konuk ediliyor. Festivalde Heyamola Yayınları 25 yazarı ve kitaplarıyla ayrıca katkı veriyor ve etkinlik kapsamında Roman Kahramanları ziyaretleri ve etkinlikleri gerçekleştirilecek.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?