• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TRABZONLU RESSAM DURMUŞ’DAN RESİM SERGİSİ

Trabzonlu Ressam Haydar Durmuş tarafından Güzel Sanatlar Galerisinde resim sergisinin açılışı yapıldı.


TRABZONLU-RESSAM-DURMUŞ’DAN-RESİM-SERGİSi-1Güzel Sanatlar Galeresinde gerçekleştirilen açılışa Trabzon Valisi Abdil Celil Öz’ün yanısıra İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Rusya Trabzon Başkonsolosu Dimitriy Talanov ile çok sayıda sanatsever katıldı.

Bir sanat akşamında daha buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Vali Öz, “Haydar Durmuş hocamızın bütün sanatçılardar ayrı bir ekolü, tarzı var. Bir başka özelliği daha var. O da yaptığı resimlerle kendi evini güzel sanatlar galerisine çevirmiş olmasıdır. Bu ev ilimiz ve ülkemiz sanatının gelişimini en iyi gösteren canlı bir müzedir. Eserleri ilimiz ve ülkemiz sanatına zenginlik katmaktadır. Önümüzdeki günlerde bu müzeyi bütün sanatseverlerle buluşturmak gibi bir düşüncemiz var. Bunu başarırsak önemli bir başarı elde etmiş oluruz diye düşünüyorum.

TRABZONLU-RESSAM-DURMUŞ’DAN-RESİM-SERGİSi-2Haydar hocamız yeni sanatçılara ve gençlere açtığı ufukla örnek bir sanatçı profili oluşturuyor. Bu eserlerin ilimiz kültür sanatına kazandırılmasından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Vali ve beraberindekiler resim sanatçısı Haydar Durmuş’a ait eserlerin yer aldığı sergiyi gezerek incelemelerde bulundular.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?