• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Şubat 2015

TRABZONSPOR HAVLU ATTI

Trabzonspor Avrupa kupalarına direk katılma yolunda ilk avantajı kaybetti, evinde Sivasspor’a mağlup olan Karadeniz temsilcisi havlu attı. Fırtına uzatmalarda yıkıldı


17109-9Q2Z1F2QSezon başında yaptığı transferlerle gündemi meşgul eden, devre arasında da transferlere devam ederek takımı yerli futbolcularla güçlendiren Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası’nda beklenmedik bir yenilgiyle elendi. 80. dakikadan sonra 10. kişi oynayan Trabzonspor Sivasspor’a kendi evinde   3-2 yenildi.

120. Dakika Şok Gol

Trabzonspor’un golleri  22 ve 32. dakikada Yatabare’den gelirken, Sivasspor’un gollerini 10. dakikada Utaka, 40. dakikada Musa ve 120. dakikada Aatif attı. Müsabakanın 80. dakikasında Salih Dursun kırmızı kartla oyun dışı kaldı.

Yanal ” Türk Futbolu Eror Veriyor”17109-3I0M3N0D

Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Ersun Yanal “Saha içinde kalmak istediklerini ancak buna izin verilmediğine dikkat çekerek “Futbolu konuşmak, futbolu tartışmak ve onun güzelliğini paylaşmak benim felsefemdir. Bugün maalesef futbol dışı konuları konuşmak zorundayız. Her hafta bu tür konularla muhatap oluyoruz. Bugün bir çok oyuncu, takım ve yönetici PFDK’ya sevk edildi. Buna zemin hazırlayan altyapı sorgulanmalı. Beceri ve yeteneğin doğal gelişimiyle sahnelenen bir oyun futbol. Bu beceri ve doğal yeteneğin sergilenmesi için gerekli altyapının olmadığı yerde futbol askıda kalıyor. Bugün bir futbol maçı izlediniz. Mağlubiyetin bahanesi asla yoktur. Tesadüf bu yıl kazanırken ve kaybederken bir çok şey geliyor bu takımın başına. Hak ettiği futbol sevgisi karşısında üzüntülü bir kitle var. Ben de üzüntülüyüm. Biz önümüze bakıp sahanın içinde kalmak istiyoruz. Sanatın torpili olmaz. Israrla sahanın içinde kalmak istiyoruz. Bunun için kendimizi zorluyoruz. Benim işim saha içi. Trabzonspor’un yaptığı mücadelede kullandığı oyuncu sayısında problemler var. Eksiklerimiz olacaktır. Ama bunun önüne geçen konuları konuşmak zorunda kalıyoruz. Biz burada 4-1 mağlup da olduk. Ama bugün oyunun hakimi olduğumuz maçta dengeler değişti ve turu kaybettik.” şeklinde konuştu. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?