• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

04 Eylül 2014

TRABZONSPOR’DA “AFRİKA” TEHLİKESİ

Ocak ayında başlayacak olan Afrika Uluslar Kupasına 5 yabancı oyuncusunu gönderecek olan Trabzonspor şimdiden kara kara düşünmeye başladı.


TS-AFKUP1Yaptığı flaş transferlerle Spor Toto Süper Lig’İn en çok transfer yapan takımı olan ve şampiyonluğu hedefleyen Trabzonspor’u, Ocak ayında başlayacak olan Afrika Uluslar Kupası sıkıntısı bastı.

Fas’ın ev sahipliği yapacağı Afrika Uluslar Kupası, Bordo-Mavililer için büyük sorun teşkil edeceği benziyor. Çünkü Fırtına, Cardozo,Bosingwa ve Papadopoulos dışında tüm yabancılarını şampiyonaya gönderecek.

Trabzonspor’da, Afrika Uluslar Kupası’nda yer alacak Cezayir, Gana, Gine ve Mali’den futbolcular yer alıyor. Belkalem ve Medjani (Cezayir), Waris Majeed (Gana), Kevin Constant (Gine), Mustapha Yatabare (Mali) gibi isimler ülkelerinin milli takımlarından davet gelmesi halinde turnuvaya katılacaklar ve bazı maçlarda takımlarını yalnız bırakmak durumunda kalacaklar. Söz konusu oyuncuların turnuvaya katılmaları halinde ise sakatlık ve yorgunluk riskini de göz önünde bulunduran teknik direktör Vahid Halilhodzic’in önümüzdeki günlerde takım üzerinde planlama yapması bekleniyor.

Fas’ın ev sahipliğindeki turnuva 17 Ocak-8 Şubat 2015 tarihlerinde oynanacak. Spor Toto Süper Lig’de ise takvime göre ilk yarı 26 Ocak 2015’de oynanacak olan maçlarla son bulacak. İkinci yarı ise 1 Şubat 2015’de başlayacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?