• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

07 Aralık 2015

TRABZONSPOR’DA ‘USTA’ DÖNEMİ

Ayladır sonucu merakla beklenen Trabzonspor kongresi seçimleri sonuçlandı. Muharrem Usta, 3062 oy alarak Bordo Mavili kulübün 16.başkanı oldu.


MuammerUsta-BaşkanSeçildi-3İbrahim Hacıosmanoğlu’nun sürpriz bir şekilde erken havlu attığı Bordo-Mavili kulübün 70. genel kurulunda kıyasıya bir yarış vardı. 15. sandığa kadar bariz önde olan Celil Hekimoğlu, son anda 13 farkla koltuğu Usta’ya kaptırdı.

Ayladır sonucu merakla beklenen Trabzonspor’un 70. genel kurulu Hayri Gür Spor Salonu’nda yapıldı. Rekor bir katılımın gerçekleştiği seçimde büyük kalabalık vardı. Toplam 20 sandıkta oylar kullanılırken, beşer beşer açıldı. İlk sandıkla birlikte büyük sürpriz yaşandı. Pek çok kesime göre yarışın favorisi olarak gösterilen İbrahim Hacıosmanoğlu, henüz ilk sandıkta 100’e yakın fark yedi. Bu fark bütün sandıklarda devam etti. Seçimin neredeyse ortasında matematiksel olarak Hacıosmanoğlu’nun başkanlık şansı kalmadı. Celil Hekimoğlu ile Muharrem Usta arasında ise müthiş bir yarış vardı. Son 5 sandığa kadar mücadeleyi Hekimoğlu bariz şekilde önde götürüyordu. Ancak Usta yavaş yavaş farkı eritti. 13 oy farkla da ipi göğüsledi.

MuammerUsta-BaşkanSeçildi-6Yapılan ilk sayım sonunda Muharrem Usta, 3061 oy alarak, 3049 oy alan Celil Hekimoğlu’nu 12 oyla kıl payı geride bıraktı. Hacıosmanoğlu ise 1040 oy alabildi.

Ancak Celil Hekimoğlu, bu sonuçlara itiraz etti ve yeniden sayım yapılmasını istedi. Bunun üzerine Divan Kurulu, son 5 sandığı tekrar saydı.

Yeniden yapılan sayım sonrası Muharrem Usta’nın oy sayısı 3062’ye yükseldi. Diğer adayların oy sayılarında ise bir değişiklik olmadı.

75 Oyla Kaybetmişti 13 Oyla Kazandı

MuammerUsta-BaşkanSeçildi-2Bir önceki seçimde yarışın büyük bölümünde 1. sırada yer alan Muharrem Usta, son 7 sandıkta İbrahim Hacıosmanoğlu’na yakalanmıştı. Hacıosmanoğlu, 2013’te 75 oy farkla kazanmıştı. Bu kez aynı kaderi Usta paylaştı ve Trabzonspor’un toplamda 21. başkanı oldu. Bordo-Mavili kulübün tarihinde daha önce 15 farklı isim başkanlık koltuğunda oturmuştu.

Hedef Lucescu

MuammerUsta-BaşkanSeçildi-4Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, “Sezon sonunda muhtemelen Lucescu ile anlaşacağız. Kendisiyle iyi bir dostluğumuz var. Geleceği düşünüyoruz” dedi.

Seçim çok az farkla bitmesine rağmen Muharrem Usta sosyal medyadan ilk müjdeyi verdi. “Çıkarın bayrakları, şampiyonluk türküleri söylemeye geliyoruz” diyen Trabzonspor’un yeni başkanı çok merak edilen teknik direktör konusunda açıklama yaptı. Usta, “Sezon sonunda muhtemelen Lucescu ile anlaşacağız. Geleceği düşünerek ilerleyeceğiz. Daha önce zaten birebir temas kurmuştuk, kendisiyle iyi bir dostluğumuz var. Sezon sonu her iki taraf için de mantıklı” diye konuştu. Kulübün 50. yılına denk gelen 2017’de görevde olacak olan Muharrem Usta, şampiyonluk iddiasını yineledi. Usta, “Adaylık sürecimizde yaptığımız her açıklamada kulübün 3 sorunundan bahsettik. Sportif, ekonomik ve itibar sorunu var dedik. Bunlardan en önemlisi itibar. Trabzonspor’u yeniden ayağa kaldıracağız. Trabzonsporlular’ın boynunu bükmeyeceği bir takım yaratacağız” ifadelerini kullandı.

İşte Başkan’ın Vaatleri

MuammerUsta-BaşkanSeçildi-5-2017’de, yani kulübün 50. yılında şampiyonluk için camianın tüm dinamikleri seferber edilecek, enerji sportif alanda yoğunlaşacak.
-İstanbul Kartal’daki kulüp alanı kulübe sürekli gelir sağlayacak şekle getirilecek.
-HES başta olmak üzere Trabzonspor’un mevcut projeleri geliştirilecek ve yenileri eklenecek.
-Akyazı Stadı’nın isim hakkı üzerinden ciddi bir gelir sağlanacak.
-Trabzonspor’un gerek bölge gerekse diğer kulüp takımlarıyla olan ilişkileri düzenlenecek, geliştirilecek.
-Amatör branşlara, özellikle de basketbola özel destek sağlanacak, geçen sezon kaçan kupanın kaldırılması için çalışılacak.
-Marka değeri yükseltilecek ve bu sayede kulübe yeni ve güçlü sponsorlar çekilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?