• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

06 Kasım 2014

TRABZONSPOR’UN MAÇLARI NEDEN D’SMART DA?

Patikaa.com, Trabzonspor’un bu sezon UEFA Avrupa Ligi Maçlarının neden dsmart kanalında sürekli yayınlanıyor? sorusunu araştırdı.


trabzonspor-dsmart1


Patikaa.com / Spor Servisi


Son zamanlarda Trabzonspor taraftarları arasında en çok sorulan sorulardan biride şu;

Bu sezon Beşiktaş’ın UEFA Avrupa ligi maçları açık kanalda Star TV’de yayınlanıyor. Peki Trabzonspor’un maçları neden şifreli olarak dsmart’da yayınlanıyor?

Patikaa.com olarak bununla ilgili yaptığımız araştırmayı açıklıyoruz.

Doğan Grubu ile Doğuş Grubu arasında Star TV’nin satışı sonrası özel bir anlaşma yapıldı.

Buna göre Şampiyonlar Liginde Türk takımlarının Salı günkü maçları Doğuş Grubu kanallarında yani Star TV, NTV ve NTVSpor’da yayınlanıyor. Çarşamba günkü maçlar ise dsmart’da yayınlanıyor. Galatasaray şampiyonlar ligi maçlarında bu siteme göre dönüşümlü olarak Star TV ve dsmart’da yayınlandı. Zaten UEFA yayın kuralına göre Şampiyonlar Liginin 1 maçı açık kanaldan yayınlanma zorunda.

UEFA Avrupa Ligi maçlarında da sistem aynı. Yani Türk takımları arasında bir maç açık kanalda yayınlanmak zorunda. Öncelik sırası Doğuş Grubunda olduğu için Star TV, Beşiktaş maçlarını seçiyor. Tek takım kaldığı zamanda da öncelik açık kanalın oluyor. Geçen yıl hatırlanacağı üzere Bordo-Mavililerin maçları NTV ve Star TV gibi açık kanallarda yayınlanmıştı. Çünkü tek Türk takımı vardı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?