• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TÜİK İLGİNÇ RAKAMLAR ORTAYA ÇIKARDI

TUİK  ilginç verileri ortaya koymaya devam ediyor, son istatistik otobüslerle ilgili.


5727

Patikaa.com / Haber Merkezi


Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı veriler ilginç ayrıntıları ortaya çıkartmaya devam ediyor. Yakın zamanda açıklanan rakamlar Türkiye’nin ulaşım haritasında ilginç verilerle ilgili. Açıklanan rakamlar İllere göre otobüs başına düşen kişi sayısı. Kentlerin sahip oldukları otobüs sayıları ile nüfusları hesaplandığında ortaya çıkan rakamlar bazı hayli ilginç.

Türkiye’de 349 kişiye bir otobüs düştüğünü belirtilen araştırmada, iller sıralamasında Tekirdağ 197 kişiye bir otobüs ile ilk sırada yer alırken, Şırnak’ın 3 bin 838 kişiye bir otobüs ile son sırada yer alıyor.

Karadeniz’de Trabzon ilk sırada Ordu Son sırada

Yapılan araştırmaya göre Karadeniz’de Ordu’da 1148 kişiye bir otobüs düşüyor bu rakamlar Ordu Karadeniz’de son sırada, Ordu’yu sırasıyla Giresun  1158, Samsun 906,Gümüşhane 837,Artvin 756, ,  Yozgat 748, Sinop 647,Bayburt 586, Rize 528, Çorum 442, Tokat 430 izliyor yine aynı verilere göre Trabzon sahip olduğu ulaşım birimlerine göre kişi başına düşen otobüs sayısında Karadeniz’de 383 kişiye bir otobüs ile ilk sırada yer alıyor. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?