• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TULUM ÇALARAK ÖNCE ÜNİVERSİTEYE, SONRA DÜNYA EVİNE GİRDİ

Ardeşenli Serdar Kutanis, tulum çalarak Konservatuara girmeyi başarmıştı. Şimdi ise kendi düğününde tulum çalarak dünya evine girdi.


SERDAR&GİZEM1


Patikaa Haber Merkezi


Rize’nin Ardeşen ilçesinde yaşayan Serdar Kutanis, her Karadeniz erkeği gibi tuluma oldukça meraklı bir gençti. Bu merakını ilerleten Kutanis, önce tulum çalmanın eğitimini aldı ve ardından da yetenek sınavlarına katıldı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Konservatuar bölümünü kazanan Serdar Kutanis bir ilki de başarmıştı. O da tulum çalarak üniversiteye girmeyi hak eden ilk kişi olmasıydı. O dönem medyada haberleri bile yer almıştı.

SERDAR&GİZEM4Konservatuarı başarıyla bitiren Serdar Kutanis müzik öğretmeni olarak göreve başladı. Bu sırada özel hayatında da güzel gelişmeler yaşadı. Tulum çaldığı bir eğlencede Gizem Kutanis ile tanıştı. Bu tanışıklık zamanla aşka dönüştü ve evlenmeye karar verdiler.

Müzik öğretmeni Serdar Kutanis bu kez de kendi düğününde tulum çalarak dünya evine girdi. Eşi Gizem Kutanis’ide yanına alıp düğününe katılanlara doyasıya tulum eşliğinde horon oynattı.

SERDAR&GİZEM2Karadeniz’in en önemli müzik enstrümanlarından olan tulum, Ardeşenli genç Serdar Kutanis’in hayatına da şekil vermiş oldu. Tulum sayesinde üniversitede konservatuarı kazandı ve müzik öğretmeni oldu. Yine tulum sayesinde eşi Gizem Kutanis ile tanıştı ve tulum çalarak ta dünya evine girdi.

İşte Serdar Kutanis’in TRT ekranlarında yayınlan Tulum çalma görüntüleri;

Patikaa.com olarak arkadaşlarımız Serdar&Gizem Kutanis’e ömür boyu mutluluklar dileriz.

SERDAR&GİZEM3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?