• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TUNCA VADİSİ TABİAT PARK YAPIMI DEVAM EDİYOR

Ardeşen’de Tunca Vadisinde yapılan Tabiat Park yapımına hız verildi. Proje tamamlandığında turizme de katkısı olacak.


TUNCATABİAT1Türkiye genelinde olduğu gibi Tabiat Parklar bölgemizde de yapılıyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Türkiye’nin dört bir yanında şehir ormanları, tabiat parkları ve mesirelik alanlar kurduklarını ifade ederek “Bakanlığımızın vazife alanındaki su kaynaklarımızı ve ormanlarımızı korumak ve geliştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Vatandaşlarımız şehir ormanlarında tabiat parklarında ve mesire alanlarında yeşile olan ihtiyacını gideriyor. Ülke genelinde 186 olan tabiat parkı sayısını Tunca Vadisi ile 187’ye çıkarmış olduk. Tunca Vadisi Tabiat Parkı Rize halkına hayırlı olsun” açıklaması yapmıştı.

Tabiat Park’ın yapıldığı yerlerden biride Rize’nin Ardeşen ilçesindeki Tunca Vadisi. Ardeşen’e 18 km uzaklıkta, 2 bin 400 metre rakımdan sonra çok sayıda buzul göller ile ziyaretçilerin tercih noktası olan bu vadide Tunca Tabiat Park yapımı projesine hız verildi. Yol açma çalışmaları süren Tunca’da Rize Vali Yardımcısı Şefik Aygör, Rize İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Güney ve Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş çalışmaları yerinde görerek incelemelerde bulundular.

TUNCATABİAT2Tunca Vadisi Tabiat Parkında yöreye özgü ürünlerinde sergileneceği ahşap yayla evlerinin yapımı da devam ediyor.

Kaynak: Salih Navdar- Ardeşen’in Sesi Gazetesi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?