• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ağustos 2014

TURİZM İÇİN DENETİM KOMİSYONLARI OLUŞTURULDU

Trabzon Valiliği, turizm sektöründe yerli ve yabancı ziyaretçilere hizmet veren işletmeleri denetlemek üzere iki denetleme komisyonu oluşturdu.


trabzon-turizmdnt2

Turizm sektöründe yerli ve yabancı ziyaretçilere hizmet veren işletmeleri denetlemek üzere Trabzon Vali Yardımcısı başkanlığında, Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkanlığı, İl Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ve ilgili kuruluşların temsilcilerinden oluşan iki denetleme komisyonu oluşturuldu.

Konu ile ilgili açıklama da bulunan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; Trabzon’un son yıllarda yerli ve yabancı ziyaretçileri ile turizmde önemli bir merkez haline geldiğini, ilin kalkınmasında ve istihdamın gelişmesinde turizmin önemli bir sektör olduğunu söyledi.

Son günlerde valiliğe intikal eden ve kamuoyuna yansıyan şikayetlere de değinen Vali Öz, Bu şikayetlerin başta hizmet sektörü olmak üzere ziyaretçilere ve turistlere yönelik faaliyette bulunan işyerlerindeki fiyat, hizmet kalitesi ve hijyen konusunda olduğunu belirtti.

Vali A.Celil Öz, Bu kapsamda, yaygın bir denetim uygulanacağına vurgu yaparak; “Mevzuatta belirtildiği gibi, komisyonlar oluşturduk. Bu komisyonlar aracılığı ile genel bir denetim çalışması yürütülecek ve komisyonlarda yer alan kurumlara mevzuatların kendilerine verdiği görev ve yetki çerçevesinde tespit edilen aksaklıklara yönelik gerekli yaptırımlar uygulanacaktır. Amacımız tüketicinin korunmasıdır. Bu konuda azami gayret gösterilecek ve hiç kimseye taviz verilmeyecektir’’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?