• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Aralık 2014

TURİZM YOLU İHALEYE HAZIR

Ordu’nun turizm cazibe merkezlerinden Çambaşı Yaylası’na ulaşımı sağlayan Kabadüz-Altınordu arasındaki 21 km’lik kısmı da ihaleye çıkıyor.


turizmyolu-ihalesi-1Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Söz vermiştik ve bu sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Altınordu-Kabadüz Yolu’nun Melet Irmağı havzasından geçecek ‘Kesin Projesi’ hazır. Bu ay içerisinde ihaleye çıkacak” dedi.

KABADÜZ’E YOL MÜJDESİ
Ordu’nun turizm cazibe merkezlerinden Çambaşı Yaylası’na ulaşımı sağlayan Kabadüz-Altınordu arasındaki 21 km’lik kısmı da ihaleye çıkıyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Altınordu-Kabadüz Yolu’nun Kesin Projesi hazırlandı. Daha önce ihalesi gerçekleşen ve çalışmaların başladığı Kabadüz-Çambaşı arasındaki 37 km’lik kısmın ardından, Altınordu-Kabadüz arasındaki yolda da güzergah değişikliğine gidildi. Melet Irmağı kenarından geçecek olan yol için hazırlanan kesin projenin, bu ay içerisinde ihalesinin gerçekleşeceği bildirildi.

turizmyolu-ihalesi-2PROJENİN TAKİPÇİSİ OLDUK VE SONUÇ ALDIK
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada, “ Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından Altınordu-Kabadüz Yolu’nun Kesin Projesi hazırlandı. Yolda güzergah değişikliğine gidildi. Altınordu-Kabadüz arasındaki yol, mevcut virajlı ve dar Bayadı Mahallesi’nden değil, Melet Irmağı kenarından geçecek. Yolla ilgili projenin takipçisi olduk ve sonuç aldık. Kesin proje hazır. Aralık ayında ihale gerçekleşecek. Toplam 58 km’lik yol tamamlandığında Altınordu-Çambaşı güzergahı 45 dakikaya düşecek” diye konuştu.

SÖZLERİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ
Ordu’da iki yıl sonra, yolla ilgili hiçbir sorunun kalmayacağını belirten Başkan Yılmaz, “Türkiye’nin en büyük yol ihalesini gerçekleştirdik. Tam 752 km. Büyükşehir imkanlarıyla birlikte toplam bin 300 km yol yapacağız. Biz belediye başkanıyız ancak bu şehrin her türlü sorunuyla ilgilenmek boynumuzun borcu” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?