• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

02 Ağustos 2017

TÜRKİYE BOĞA GÜREŞİ ŞAMPİYONASI ARTVİN’DE DÜZENLENECEK

Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda 13 Ağustos Pazar günü Karadeniz ve Ege Bölgeleri’ndeki illerden getirilecek boğalar bu yıl ilk kez düzenlenecek Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası’nda arenaya çıkacak.


Yeşil Artvin bir ilke sahne olacak. Kafkasör Yaylası’nda, Karadeniz ve Ege Bölgeleri’ndeki illerden getirilecek boğalar bu yıl ilk kez düzenlenecek Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonası’nda arenaya çıkacak.

Artvin’in Kafkasör Yaylası’nda 200 yıldır yaşatılan boğa güreşleri geleneği bu yıl ilk kez Türkiye Şampiyonasına dönüştürüldü. Boğacılar Spor Kulübü tarafından düzenlenen ve Artvin, Rize, Muğla, Aydın ve Erzurum illerinden getirilecek 430 ile 900 kilogram arasındaki 44 boğanın katılacağı Türkiye Şampiyonası, 13 Ağustos tarihinde Artvin’in Kafkasör Yaylasında düzenlenecek. 5 kategoride yapılacak güreşler için yaylada kampa giren boğa ve sahipleri hazırlıklara başladı. Sabah yürüyüş ve koşu ile spor yaptırılan boğalar pekmez, üzüm kurusu, arpa, yumurta, mısır gibi özel ürünlerle besleniyor.

Şampiyonaya büyük katkı yapan Boğacılar Spor Kulübü yetkilileri herkesi 13 Ağustos tarihinde yapılacak Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonasına herkesi davet ettiler.

Öte yandan Türkiye Boğa Güreşi Şampiyonasının ödülleri belirlendi. Buna göre 5 kategoride yapılacak güreşlerde dereceye gireceklere Baş kategorisinde 12 bin lira, Başaltı’da 10 bin lira, Büyük Orta’da 8 bin lira, Küçük Orta’da 6 bin lira ve Ayak kategorisinde 5 bin lira para ödülü verilecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?