• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ocak 2015

“TÜRKİYE ÇAY İÇİYOR” FOTOĞRAF YARIŞMASI

Ulusal Çay Konseyi koordinatörlüğünde, ÇAYKUR ana sponsorluğu  ile yapılan   “Türkiye Çay İçiyor” konulu fotoğraf yarışması yankı uyandırdı. Ödül 20 Bin TL.


çay yarışma - Kopya

Patikaa.com / Haber Merkezi


“Türkiye’de her gün 250 milyon bardak çay tüketilmektedir. Kültürümüzün bir parçası olan çay, bizim için sohbettir, dostluktur, paylaşmaktır, misafirperverliktir, samimiyettir, iletişimdir, sevgidir, emektir, gelecektir, topraktır… Kısacası “çay hayat”tır. Çay ile paylaşılır tüm duygular.” ifadeleri ile duyurulan yarışma ilgi uyandıracağa benziyor. 

Ulusal Çay Konseyi’ den  “Bazen uzunca yazılan metinlerin anlatamayacağı hissi, yaşamı, fotoğraf aracılığı ile algılıyoruz. Sanat güzelliğin ifadesidir düşüncesinden yola çıkarak, fotoğraf sanatı aracılığıyla çay tarafından bakılan hayatı insan öğesi ile birleştirerek fotoğraflarla kalıcı kılmak istedik.

 Bu amaçla;  “Türkiye Çay İçiyor” temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması ile her katılımcının çaya kattığı anlamı fotoğrafla bütünleştirmek istiyoruz.” ifadeleri ile yapılan açıklamada toplam 20 bin TL ödül verileceği açıklandı. Birinciye 10 bin, ikinciye 5 bin ve  üçüncüye 3 bin TL verilecek yarışmada 1 liralık 2 adet mansiyon ödülü verilecek. Türkiye’de ikamet eden herkesin katılabileceği yarışmaya başvurular ücretsiz yapılabilecek. 

Ulusal Çay Konseyi yarışmanın, TFSF 2015/024 patronaj ile onaylandığı açıklanırken, yapılan açıklamada “fotoğrafçıların eserleri jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışma; sanata ve sanatçıya saygı bağlamında  Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ( TFSF) desteğiyle düzenlenmektedir.” denildi. 

Katılım Şartnamesi için → Tıklayın

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?