• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

08 Şubat 2015

TÜRKİYE-GÜRCİSTAN ORTAK TURİZM TOPLANTISI

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) organize edeceği ve Gürcistan Acaristan ve Türkiye’nin katılacağı ortak turizm toplantısı yapılacak.


Türsab-Toplantı-1TÜRSAB’dan Gürcistan açılımı. Türkiye ile Gürcistan arasındaki Sarp Sınır Kapısı’nda turizm geçişlerinin rahatlatılması için girişimler başlatan TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök iki ülke arasında ortak turizm toplantısı yapılacağını duyurdu.

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesi Yönetim Kurulu ve bölgesel üye seyahat acentelerin de katılımlarıyla geçen hafta içi Batum’a yapılan iki günlük inceleme ve değerlendirme gezisi sonrası açıklama yapan Suat Gürkök, Sarp Sınır Kapısı’ndaki geçişlerin kolaylaştırılması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin en yoğun kara sınır kapısı olma özelliği taşıyan Sarp Sınır Kapısı’ndan bir yılda 6 milyonu aşkın insanın geçiş yaptığını belirten Gürkök, aynı kapının Orta Asya ülkelerine açılan ulaştırma ve lojistik hizmetlerini de karşıladığını söyledi. Gürgök, özellikle turizm hareketinin kolaylaştırılması konusunda yapılacak çalışmaları gündeme aldıklarını anlattı.

gürcistandikkat1TC Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan’ın makamında ziyaret eden TÜRSAB heyeti yeni sezon öncesi görüş alış verişinde bulundu. İnceleme ziyaretinin özellikle acenteler açısından yararlı olduğunu ifade eden Gürkök, “Sarp Sınır Kapısında özellikle girişte karşılaşılan sorunlar, yasa ve yönetmeliklerle yapılan değişiklikler ve uygulamalar önceden duyurulmayınca sorunlar oluyor. Mesela ilaç sorunlarını düşünün. Yapılan değişikler haber verilmeyince birçok vatandaşımız mağdur olmuştu.” dedi.

TÜRSAB Doğu Karadeniz Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Suat Gürkök, tespit edilen sorunların çözümü konusunda Gürcistan Acaristan ve Türk tarafının katılacağı ortak bir toplantının TÜRSAB tarafından organize edileceğini bildirdi. Gürkök, “Yeni sezon öncesinde Gürcistan ve Türkiye arasında turizmin daha da geliştirilmesi için inceleme programını başlattık. Bu kapsamda TÜRSAB Doğu Karadeniz Yürütme Kurulu ve üye acentelerimizin katılımı ile bir ziyaret gerçekleştirdik. Sorunları yerinde gördük. Tespit ettiğimiz sorunların çözümü içinde iki ülke tarafının yöneticileri ve sektör üyelerinin katılacağı toplantı ile sorunları gündeme alıp çözüme kavuşturacağız.“dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?