• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

27 Haziran 2015

TÜRKİYE MİNİKLER JUDO ŞAMPİYONASI RİZE’DE BAŞLADI

Rize Yeni Şehir Spor Salonunda başlayan ve 3 gün sürecek olan Judo Minikler Türkiye Şampiyonasına kız ve erkekler toplamda 71 ilden 807 sporcu katıldı.


Rize-Judo-Başladı-2Türkiye Şampiyonasının açılış törenine Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail soba, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Judo Federasyon Başkanı Fatih Uysal,, Kulüp Başkanları, Hakemler,antrenör ve sporcular katıldı.

Rize-Judo-Başladı-1Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı konuşmasında Rize’nin büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek “ bu önemli organizasyona Türkiye’nin hemen her ilinden katılım sağlayan illerimiz bulunmakta ben öncelikle idarecilerimize antrenör ve sporcularımıza hoş geldiniz diyorum. Kendilerini Rize’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Şampiyonanın centilmence ve dostça güzel mücadeleler ile geçmesini temenni ediyorum. Katılım sağlayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Rize-Judo-Başladı-3Judo Federasyon Başkanı Fatih Uysal yaptığı konuşmasında” Türkiye Minikler Judo Şampiyonasının Rize’de gerçekleşmesi için emeklerini esirgemeyen katkısını sağlayan herkese öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Bizler federasyon olarak judo sporuna ve sporcularımıza elimizden gelen desteği sağlamaktayız. 3 gün devam edecek olan güzel bir şampiyonaya ev sahipliği yapan Rize ilinde minik sporcular kendilerini geliştirerek birer milli sporcu olmaya aday olacaklar. Judo şampiyonası vesilesi ile sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğumu dile getiriyor ve teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Rize-Judo-Başladı-4Açılış seremonisi yapılan plaket takdiminin ardından sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?