• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

20 Ağustos 2014

TÜRKİYE’NİN DENİZE EN YAKIN KAYAK TESİSİ ORDU’DA YAPILIYOR

Ordu’da Türkiye’nin denize en yakın kayak tesisi yapılıyor. Ordu BŞB Başkanı Enver Yılmaz, “Karadeniz’in en büyük ,Türkiye’nin ise ilk 5 kayak tesisi arasında yer alacak” dedi.


ordukayak1650 Dönüm Arazide İnşa Ediliyor

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Kabadüz İlçesi’ne bağlı Çambaşı Yaylası sınırları içerisinde inşa edilen kayak tesisinde incelemelerde bulundu. İhale bedeli 27 milyon 789 bin lira olan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi himayesinde yapımı gerçekleştirilen Çambaşı Kayak Tesisi’nin bu yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.
650 dönüm arazi üzerinde inşa edilen projeyle ilgili Şantiye Şefi Kerem Timur’dan bilgi alan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, projenin tamamlanmasıyla, Çambaşı’nın Ordu’nun turizm umudu olacağını söyledi.

Ordu Turizmde Çağ Atlayacak

Kayak merkezi ile ilgili bilgi veren Yılmaz, “Kayak Merkezi Kompleksi İçerisinde Dağ Evi Mimarisinde 8 adet yapı ve 2 adet Telesiyej Mekanik Hattı bulunuyor. Kayak sporuna ait yaklaşık 5.000 m uzunluğunda 35 m genişliğinde parkur alanı oluşturulacak. Tesis de ayrıca yazında hizmet verebilecek 750 m2 alanında 1 adet Buz Pisti mevcuttur. 27 milyon 789 bin lira tutarındaki bu devasa tesisin tamamlanmasının ardından Ordu turizmde çağ atlayacak Çambaşı Kayak Tesisi’miz Türkiye’nin ilk 5 tesisinden birisi olacak. Çambaşı Kayak Tesisi ve Ordu Çambaşı Yolu tamamlandığında bölgemiz turistlerin cazibe merkezi olacak” diye konuştu.

ordukayak2Ordu’nun Vizyon Projesi Olacak

Çambaşı Kayak Tesisi’nin Ordu’da turizme büyük katkı sağlayacağının altını çizen Yılmaz, “Çambaşı Kayak Teisisi, Ordu’nun vizyon projesi olacak. Artık büyükşehir belediyemiz bünyesinde olacak kayak tesisimizi bu yıl hizmete açacağız. Bu proje Türkiye’de denize en yakın Kayak Tesisi olacak. Biz inşallah bu tesislerimizle birlikte turizmle ilgili büyük mesafe alacağız. Restoranları, konukevi, konaklama alanlarıyla birlikte burası 3-4 yıl içerisinde en önemli turizm merkezi olacak. Ben bu projeyi Havalimanı’ndan sonra en prestijli projemiz olarak görüyorum. İnşallah burası Karadeniz’e Türkiye’ye hizmet verecek bir tesisi olacak” şeklinde konuştu.

ordukayak3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?