• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SU ÜRÜNLERİ MÜZESİ RTEÜ’DE AÇILDI

290 farklı balık türünün yer aldığı, 130 tanesi endemik, 240′ı tatlı su balığı içeren Türkiye’deki en fazla balık türünü bünyesinde barındıran müze Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde açıldı.


Türkiye’nin-En-Büyük-Su-Ürünleri-Müzesi-Rteü’de-Açıldı-1


Türkiye’nin en büyük su ürünleri müzesi Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinde (RTEÜ) açıldı. 290 farklı balık türünün yer aldığı, 130 tanesi endemik, 240′ı tatlı su balığı içeren Türkiye’deki en fazla balık türünü bünyesinde barındıran müzenin açılışına uğun ilgi gösterildi.

Türkiye’nin-En-Büyük-Su-Ürünleri-Müzesi-Rteü’de-Açıldı-3Törene; Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Milletvekilleri Hayati Yazıcı ve Hasan Karal, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, RTEÜ Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Başkanı İsmail Kahraman ile aynı zamanda TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi olan Bilal Erdoğan eşliğindeki Geliştirme Vakfının Üyeleri, TÜRGEV Başkanı Av. Arzu Akalın, il yöneticileri, akademisyenler, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’nin-En-Büyük-Su-Ürünleri-Müzesi-Rteü’de-Açıldı-2Müzede Üniversite Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyeleri tarafından tespit edilen ve dünyada sadece bu müzede bulunan 26 farklı balık türü de yer alıyor

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?