• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Eylül 2014

TÜYAP KİTAP FUARINDA LAZCA STANDI

Bul yıl 33. kez yapılacak Uluslararası Kitap Fuar’ı “Sinemamızın 100. Yılı” teması ile başlayacak, fuarda Lazca kitapların yer aldığı bir stand açılarak bir ilk gerçekleşecek.


tuyapp


Patikaa.com / Haber Merkezi


Uluslararası Kitap Fuarı bu yıl 08-16 Kasım 2014 tarihleri arasında  33. kez gerçekleşirken fuara yine tüm dünyadan katılımcıların katılması bekleniyor,fuarın bu yıl ki teması “Sinemamızın 100. yılı” yine fuarın “Onur Yazarı” sinema eleştirmeni Atilla Dorsay olacak.

Binlerce Kitap Fuarda

Her yıl binlerce kitabın okuyuculara sunulduğu fuarda farklı dilleri farklı kültürler,her türden düşünce eserlerini tanıtma fırsatı yakalarken bu yıl bunlara Lazca standı da eklenecek. Son dönemde Lazca üzerine yapılan çalışmaların sergilenme fısrsatının yakalanacağı stand Lazca meraklıları için iyi bir fırsat olacak.

Bir Lazca Kitap Oku

Laz kültürü üzerine çalışmalarla bilinen Lazika Yayın Kollektifi ve Laz Enstitüsü fuar için çalışmalarını hızlandırdı, son dönemlerde artan yayınlara bütük katkılarını fuarda okuyucularla buluşturmak isteyen Lazika Yayın Kollektifi ve Laz Enstitüsü üyeleri kendilerine destek olunması için çağrıda bulundu, Fuarda birbirinden farklı içeriklerde Lazca yayınların olması bekleniyor. Kampanyanın adı ise “Bir Lazca Kitap Oku”

Lazca Mesaj

Fuar için kitap severlere çağrıda bulunan yayın kollektifi “Lazca’nın ve Laz Edebiyatı’nın en büyük standını açmak için kolları sıvadık. 2014 kitap fuarı Lazca için henüz geç kalınmadığını gösterme firsatıdır. Hepimiz destek için orada olacagız. SEN de gel. ” derken lazca mesajda
“Lazuris atzi nuşvelare do mxuci meçare. Doğura şkule nuşveliqo mu iven?  Ar tane-ti na Lazuri supara var iyindri do bere-skanis var uqitxi na, eça si!  Si Lazurişen ordo doğuri do mitis var uçkin.” ifadelerine yer verdi.

resim

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?