• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ULUSLARARASI ARHAVİ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ 43.KEZ START ALDI

43. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, gündüz etkinlikleri ile resmen başladı. Bu yıl gece etkinlikleri (konserler) ülkede yaşanan terör olayları nedeni ile yapılmayacak.


43-Uluslararasi-Arhavi-Kultur-ve-Sanat-Festivali-Basladi-543. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, gündüz etkinlikleri kapsamında start alan festival programı ilk olarak bisiklet yarışmasıyla başlamış oldu. Yarışlarda, bayanlar, 40 yaş üstü, 40 yaş altı ve dağ bisikleti şeklinde kategorilerde yaklaşık 50 ye yakın sporcu kıyasıya mücadele etti. Arhavi Gösteri Merkezinden başlayıp Ortacalar (Taşocağı)’ndan dönülerek tekrar başlama noktasında yarışlar tamamlandı.

43-Uluslararasi-Arhavi-Kultur-ve-Sanat-Festivali-Basladi-2Bisiklet yarışında dereceye giren yarışmacılara etkinlikte yer alan Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin tarafından madalya, katılım belgeleri ve kupalar verildi.

43-Uluslararasi-Arhavi-Kultur-ve-Sanat-Festivali-Basladi-4Ardından Cumhuriyet Meydanında Misafir Olarak gelen Gürcistan Arkabi Halk Dansları Topluluğu ve Bursa Erguvan Halk Dansları Topluluğu tarafından folklor gösterisi yapıldı. Gösterinin ardından gerçekleştirilen Karma Resim ve El sanatları Sergisi açılışı yapıldı. Açılış Kurdelesini Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Garnizon Komutanı Nihat Çağlar ve Protokol üyeleri kesti. Açılışın ardından protokol üyeleri sergiyi gezerek eser sahiplerine katılım belgeleri ve plaketleri verildi. Sergide bir yandan ilçe halk eğitim merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yöresel objeler sergilendi.

43-Uluslararasi-Arhavi-Kultur-ve-Sanat-Festivali-Basladi-7Daha sonra sırasıyla satranç ve tavla turnuvalarında derece alan katılımcılara katılım belgeleri ve plaketleri Arhavi gösteri merkezinde düzenlenen programla takdim edildi.

43-Uluslararasi-Arhavi-Kultur-ve-Sanat-Festivali-Basladi-6Aynı zamanda bu yıl 43. sü yapılan Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin gece etkinlikleri, ülkede yaşanan terör olayları nedeni ile iptal edilmiş olup, gündüz gerçekleştirilen kültürel ve sportif etkinlikler program kapsamında düzenlenecektir.

43-Uluslararasi-Arhavi-Kultur-ve-Sanat-Festivali-Basladi-21. gün programı akşam yapılan kortej yürüyüşüyle sona erdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?