• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

03 Ekim 2014

ULUSLARARASI ÇALIŞTAY RİZE’DE

Rize, ulusal biyolojik çeşitlilik envanter ve izleme projesi çalıştayına ve izleme eğitimine ev sahipliği yaptı.


rizebiyolojik3Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğünce ihalesi yapılan ve Haziran 2013 tarihinde başlayan Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi Aralık 2014’te tamamlanacak. Proje sonuçlarının tartışıldığı çalıştay Rize DSİ Şube Müdürlüğü toplantı salonunda Vali Yardımcısı. Şefik AYGÖL, Genel Müdür Yardımcısı Sabri KİRİŞ, Bölge Müdürü Mustafa BULUT, Bölge Müdür Yardımcıları Hasan TERZİOĞLU ve Cüneyt ALOĞLU, Bakanlık DKMP Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü Ergül TERZİOĞLU, Envanter Şube Müdürü Umut ADIGÜZEL, Rize Şube Müdürü Miktat ÖZYANIK, Avcılık ve Yaban Hayatı Şube müdürü Rıza KAMİL Gümüşhane Şube Müdürü Emel MAZLUM, Giresun Şube Müdürü Ertan KUDUBAN, Trabzon Şube Müdürü Resul DOĞAN’ ın yanı sıra kurum personeli ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarından temsilcilerinden katılım sağlandı.

rizebiyolojik2Çalıştayda Proje yüklenicisi firma her bir takson düzeyinde uzmanlar tarafından proje çıktıları aktarılmış ve tartışmaya açıldı.

Programın ikinci gününde İzleme eğitimi için Handüzü Yaylasına gidildi ve her bir takson düzeyinde belirlenen izleme göstergeleri üzerinden uygulamalı eğitim yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?