• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

24 Haziran 2015

ULUSLARARASI RESİM FESTİVALİNE HAZIR OLUN

Türkiye ve Gürcistan’da aralarında Trabzon, Rize, Tiflis ve Batum’un olduğu şehirlerde Femin & Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği tarafından 22-30 Temmuz 2015 tarihlerinde Resim Festivali ve Çalıştayı düzenlenecek.


Femin-&-Art-fest2015-1Femin & Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği 22-30 Temmuz 2015 tarihlerinde “Ellerindeki Boyanın Kiriydi Renk Köprüleri Kuran ” Temalı 8. Uluslararası resim festivali ve çalıştayını Trabzon, Rize, Tiflis ve Batum’da düzenleyecek

Bu kapsamda Femin & Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Genel Başkanı Şükran Üst,Festivale destek için Vali Ersin Yazıcı ve Eşleri Hanife Yazıcı’yı ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi. Sanat köprüleri kurarak Dünya’da ilklere imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirten Genel Başkan Üst, ” Her yıl etkinliğimizin bir gününü Rize’ye ayırıyorum. Geçen yıl 28 ülkeden 70 sanatçı katıldı. Üç ülke ile başlayan festivalimizi her yıl daha çok ülke katılımı ile gerçekleştiriyoruz. Bu yıl daha geniş coğrafyadan sanatçı katılımı bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Femin-&-Art-fest2015-2Sanata ve sanatçıya değer verdiklerini ifade eden Vali Yazıcı, “Festival, birçok tarihi ve kültürel mekânın kullanılacak olması dolayısıyla kentimizi tanıtması açısından da ayrı önem taşıyor. Bir şehrin marka değeri, kültürel ve sanatsal etkinliklerle artar. Festivalin bugünlere gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Rize’nin tanıtımı için bizler her zaman desteklerimizi vereceğiz” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?