• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

ULUSLARARASI TULUM VE MÜZİK FESTİVALİ SONA ERDİ

Rize’nin Ardeşen, Fındıklı ve İkizdere İlçelerinde düzenlenen Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali yapılan etkinliklerin ardından son buldu.


tulumfest3Rize’de bu yıl 5’incisi düzenlenen uluslararası tulum ve müzik festivali etkinliği kapsamında, Ardeşen ilçesinde, ’en hızlı çay içme yarışması’ yapıldı. 7 ülkenin katıldığı yarışmada, 2 dakikada 3 bardak sıcak çay içen osetya özerk cumhuriyeti temsilcisi Chermen Kaitmazöv birinciliği kazandı.

Ardeşen Kaymakamlığı önünden kortejle başlayıp, Atatürk Caddesi boyunca süren etkinlik, Türkiye’nin yanı sıra Ukrayna, Osetya Özerk Cumhuriyeti, Gürcistan, Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Makedonya’dan gelen halk dansları toplulukları gösterileri ile başladı. Tulum, gayda ve keman eşliğindeki yöresel kıyafetli ekiplerin dans gösterileri büyük ilgi topladı, alkış aldı.

Festival kapsamında, İlçe’deki Fatih İlkokulu Bahçesinde bir araya gelen Ülke temsilcileri ve vatandaşların önünde ’En Hızlı Çay İçme Yarışması’ yapıldı. 2 dakikada en fazla çay içenin kazanacağı yarışmada adaylar ülkelerinin bayrakları önünde yarıştı. Start verilmesi ile sıcak çayları içmeye başlayan bazı adayların ağzı yandı, bazıları da çaylarını değişik şekillerde soğutmaya çalıştı. Verilen süre dolmadan, sadece 2 dakikada 3 bardak sıcak çay içen Osetya Özerk Cumhuriyeti temsilcisi Chermen Kaitmazöv birinci oldu. Yarışmada birinci gelen ekibe kupa ve ÇAYKUR çayı hediye edildi.

tulumfest2
Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali, Rize’nin İkizdere, Fındıklı ve Ardeşen İlçelerinde yapılan etkinliklerin ardından son buldu.

Kaynak: medyalaz.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?