• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

17 Ağustos 2014

ULUTAŞ’DAN HES’E HER PLATFORMDA HAYIR

Arhavi Eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş, Kamilet Vadisinde yapılması planlanan HES projesine her platformda yaptığı çalışmalarla karşı çıkıyor.


ulutaş-hes2Patikaa Haber Merkezi


Artvin’in Arhavi ilçesinde Kamilet Vadisinde yapılması hedeflenen HES projesi ile ilgili tartışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Arhavi’de HES projesine karşı çıkanlar yaklaşık 4 yıldır çeşitli çalışmalar yürütüyorlar.

Kamilet Vadisindeki HES projesine karşı çıkanlardan biride Arhavi Eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş. Kamilet Vadisinde doğanın büyük zarar göreceğini savunan Ulutaş, tepkisini her platformda dile getiriyor.

Yapılan eylemlere katılan, çadırda nöbet tutan Ulutaş tepkisini sosyal medya aracılığıyla da duyuruyor. Facebook’da oluşturduğu “Kamilet Vadisi Deklarasyonu” sayfasında proje ilişkin tüm gelişmeleri paylaşıyor. Sayfanın başında ki: “Dünya yenilenebilir enerji kaynakları üzerinde çalışırken biz ise derelerimizi katletmekte hala ısrar ediyoruz! Niçin Acaba?” yazısı dikkat çekiyor.

Arhavi Eski Belediye Başkanı Musa Ulutaş, son olarakta Kamilet Vadisinin doğal güzelliğine dikkat çekmek için dere de yüzerken çekilmiş fotoğraflarını paylaştı.

Arhavililerde facebook’daki resimleri hem beğendiler, hemde başkana yaptıkları yorumlarla destek verdiler.

ulutaş-hes3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?