• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

29 Ekim 2014

ÜNLÜ ŞARKICI KARADENİZ’İ ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

Pop müziğinin başarılı şarkıcısı ve yönetmen Metin Arolat Karadeniz turunda Karadeniz’e hayran kaldı, bol bol fotoğraf çektiren Arolat 3 gün süren geziyi kelimelere sığdıramadı.


10299553_885039824842416_8712408321844406046_n

Patikaa.com / Özel Haber


Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden Metin Arolat birkaç günlük zaman boşluğunu değerlendirdiği Karadeniz turunda Karadeniz’e hayran kaldı. Trabzon ve Rize turunda Karadeniz’in turistlik yerlerini gezip konaklayan Arolat kendi karesinden fotoğraflarla da gezisini ölümsüzleştirdi. Gezdiği yerlerde gördüğü doğal güzelliklere hayranlığını gizleyemeyen ve Karadeniz turu için çok kadar geç kaldığını söyleyen şarkıcı Karadeniz için övgü dolu sözler sarf etti.

Karadeniz ve Karadenizliye Övgü

Karadeniz turunda 3 gün boyunca Trabzon ve Rize’ye hayran kalan Metin Arolat, Tarihi Sümela Manastırını ziyaret etmeyi ihmal etmedi, Manastırın bulunduğu yere yürüyerek çıkan başarılı pop sanatçısı Buraları görünce Karadenizliler hakkında iki şeyi çok iyi anladım.Birincisi,Karadeniz insanının,memleketlerinden bahsederken,gözlerinin neden çakmak çakmak bakmaya başlayıp,bakışlarındaki özlem dolu ifadenin anlamı…İkincisi de,nereli olduğunu söylerken, “Karadeniz’liyim” derken ki seslerinde hissettiğim gururun sebebi…Meğer ne haklılarmış.Haa birde şunu öğrendim..Eğer dışarıdan geldiysen,bir Karadenizli sana önce “sen de kimsun daa” ifadesiyle bakar ama sen bir gülümsediğinde, onlar sana bin gülümser..el üstünde tutar… ifadeleri ile Karadeniz ve Karadenizlilerden övgü ile söz etti.

Uzungöl ve Ayder Yaylasında Konakladı

weparolatMetin Arolat 3 günlük kısa Karadeniz turunda Uzungöl ve Ayder yaylasında konakladı. Fırtına vadisi boyunca doğal cennet örtüsünü izleyerek Ayder yaylasına kadar çıkan şarkıcı, fırtına vadisinde ve kemer köprülerde fotoğraflar çektirdi. Burada Karadenizlilerle sohbetinde hayranlarına mesaj yollayan Metin Arolat  Dostlar biliyorsunuz hep bir Karadeniz turu yapmak istediğimi söyler dururdum.3 gün boşluk bulunca 2 dostumla atladık geldik sonunda.Benim gibi Karadeniz’i pek bilmeyen arkadaşlar için bir şeyler söylemek istedim.Öncelikle buralar bahsedildiğinden daha da inanılmaz.Cennet tam.Trabzon’u, Rize’yi, Uzungöl’ü, Çamlıhemşin’i, Ayder Vadisi’ni gördük. Kaçkar Dağlarının tepesine çıktık. Buralarda,yeşilin en yeşiline,mavinin en mavisine,oksijenin en yoğununa daldık. Daha da gezeceğiz, Karadeniz insanının güler yüzü,sohbeti,oturaklı oluşları,bilgelikleri,misafir perverlik ve karşılıksız sevgileri içimizi ısıttı.Meğer ne hasretmişiz böylesi saf sevgiye. Ben ki dünyanın bir sürü ülkesini gezmiş adamım ama yemin ederim hiç biri Karadeniz’den aldığım keyfi vermedi ve daha önce gelmediğim için yazıklar olsun bana. Dönüşte kalbimiz burada kalacak sözleriyle yaşadığı unutulmaz anları ifade etti mutluluğunu paylaştı.

Üzülerek Ayrıldı

3 günlük turun ardından Karadeniz’e veda eden başarılı şarkıcı ve yönetmen Metin Arolat Karadeniz’den üzülerek ayrıldı, ilk fırsatta kesinlikle tekrar gelip gezilmeyen yerleri gezeceğini söyleyen Arolat “ve artık dönüş vakti kesinlikle tekrar gelinip bu sefer Giresun, Sinop,Samsun,Artvin ve daha tüm Karadeniz sindire sindire gezilecek. Karadeniz’e daha önce hiç gelmemiş arkadaşlara son sözüm ne yapın edin bu cenneti görün ve yaşayın… Karadeniz’i görmeden önce, meğer hepimiz biraz eksikmişiz” ifadelerini kullandı.


10660196_885602721452793_4557090071638373734_n

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?