• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

16 Haziran 2015

ÜNYE’DE OFF-ROAD YARIŞLARI NEFES KESTİ

2015 Karadeniz Mahalli Off Road Kupası (KAMOK) yarışlarının 3. ayak yarışı Ünye havaalanında gerçekleşti. Ünye Off-Road Kulübü önderliğinde yapılan yarışlara Türkiye’nin dört bir yanından Off-Road tutkunları katıldı.


ÜNYE’DE-OFF-ROAD-YARIŞLARI-NEFES-KESTİ-1Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin desteğiyle Ünye Off-Road Kulübü tarafından Ünye’de düzenlenen 2015 Karadeniz Mahalli Off Road Kupası yarışlarına Türkiye’nin değişik şehirlerinden 20 araç katıldı.

Yarışları izleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Off Road, hakikaten son derece güzel, keyifli, eğlenceli bir spor. Halkın da bu spora ilgisi çok fazla. Bu kadar insanın buraya rağbet etmesi, Pazar günüde çoluk, çocuğu ile buraya gelmesi çok güzel bir hadise. Çambaşı’nda buna benzer bir etkinlik olmuştu Off-Road’çu arkadaşlar bizi karda, orman içinde gezdirmişlerdi. Ancak buradaki gibi değildi, buradaki parkur son derece heyecanlı. Ünye Kaymakamımız bir helikopterin düşme tehlikesi gibi bir şey olmuştu, ondan daha heyecanlı diyor. İnsanın demek ki adrenalin salgılamaya, bunu bir şekilde yaşamaya ihtiyacı var” dedi.

ÜNYE’DE-OFF-ROAD-YARIŞLARI-NEFES-KESTİ-2Yarışmaya evsahipliği yapan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, yarış sonunda yaptığı açıklamada, etkinliğin çok güzel geçtiğini belirterek gelecek yıllarda ulusal düzeyde geniş katılım bir yarış yapmayı planladıklarını söyledi. Çamyar, “Gerçekten müthiş bir parkur, yarışmanın sonunda deneme fırsatı bulduk. Sporcularımızı kutluyorum. Off-Road kelime anlamıyla yol dışı demek yani yolun dışında yapılan yarış demek. Ancak kural dışı demek değil ve yardımlaşmayı gerektiren bir spor dalı hatta dışarıdan seyirciklerin bile girip destek verdiği, yardımda bulunduğu yardımlaşmanın her alanda olduğu gibi bu alanda da kendini gösterdiği bir spor dalıdır. Bu organizasyonu burada gerçekleştiren yunus Emre spor kulübümüze çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bugün burayı anlamlı kılan Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen yarışçılarımızı ve yarış sever hemşerilerimizi kutluyorum. Yarışmanın kazasız belasız bitirilmesi bizim için önemliydi. İnşallah önümüzdeki yıllarda ulusal düzeyde çok daha etkin bir şekilde gerçekleştireceğimiz bir organizasyonun adımlarını da bugünden atma fırsatı bulmuş olduk” diye konuştu.

ÜNYE’DE-OFF-ROAD-YARIŞLARI-NEFES-KESTİ-4Sahilköy Mahallesi mevkisinde 3 etap olarak gerçekleşen yarışlarda; S1 klasmanında pilot Aleattin Yıldırım ve Go Pilot Özay Aksu birinci, pilot Cem Berk İşeri ve Go Pilot Ali İşeri ikinci, pilot Selami Türkvatan ve Go Pilot Hasan Taşkın üçüncü oldu.

S2 klasmanında, pilot Ali Mercan ve Go Pilot Ümit Şendere birinci, pilot Ethem Rasim Uysal ve Go Pilot Ahmet Atik ikinci, pilot Bilal Altunsoy ve Go Pilot Murat Atasoy üçüncü oldu.

S3 klasmanında, pilot Azmi Güneysu ve Go Pilot Hasan Acar birinci, pilot Recep Özdemir ve Go Pilot Yalçın Dağlaroğlu ikinci, pilot Murat Karapestil ve Go Pilot Kerem Şentürk üçüncü oldu.

S4 klasmanında, pilot Durmuş Durmuş ve Go Pilot Naim Felek birinci, pilot Mustafa Özgiray ve Go Pilot Yiğit Tarhan ikinci oldu.

ÜNYE’DE-OFF-ROAD-YARIŞLARI-NEFES-KESTİ-3Genel Klasmanda ise pilot Aleattin Yıldırım ve Go Pilot Özay Aksu birinci, Azmi Güneysu ve Go Pilot Hasan Acar ikinci, pilot Durmuş Durmuş ve Go Pilot Naim Felek üçüncü olarak yarışı tamamladı.

S1, S2, S3 ve S4 klasmanlarında 3 etaptan oluşan yarışlarda heyecanlı anlar yaşandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?