• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

UZUNGÖL’DE ‘KARADENİZ KIŞ FESTİVALİ’ YAPILACAK

Trabzon’un Çaykara ilçesinde yer alan turizm merkezi Uzungöl’de, 28 Şubat-01 Mart tarihleri arasında “Karadeniz Kar Festivali” yapılacak.


UzungöldeKaradenizKışFestivaliYapılacak-2Türkiye’nin ve Karadeniz Bölgesi’nin en önemli turizm merkezlerinden olanUzungöl’de 28 Şubat-01 Mart tarihleri arasında ilk kez “Karadeniz Kar Festivali” gerçekleştirilecek.

İstanbul Trabzon Federasyonu tarafından düzenlenecek olan ve 2 gün sürecek Kar festivalinde çeşitli etkinliklerin yanı sıra yöresel sanatçılardan, Onay Şahin, Nuray Aksoy, Zeynep Birinci, Kerim Aydın, Cimili İbo, Yılmaz Kasapoğlu, Burçak Güneş, Erol Akyüz ve Ecinos sahne alacak.

UzungöldeKaradenizKışFestivaliYapılacak-1Uzungöl’de gerçekleştirilecek olan, “Karadeniz Kar Festivali ”ne ilişkin açıklamalarda bulunan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,” Uzungöl’de 28 Şubat-01 Mart tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz, Kar Festivali’nin Uzungöl’ün tanıtımına önemli katkı sağlayacağı kanısındayız. Bölgemizde zengin doğa ve kültür turizminin yanı sıra, kış turizmi faaliyetlerinin tanıtılması için Çaykara Belediyesi olarak Uzungöl ile birlikte yayla alanlarımızın tanıtımını yaparak, kışın da Çaykara’nın bir turizm şehri olabileceğini anlatmaya çalışacağız. Halka açık olacak olan festivale Türkiye’de turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm seyahat acenteleri ile birlikte tüm halkımız davetlidir” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?