• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

UZUNGÖL’DE YABAN HAYATI EĞİTİMİ

Yaban Hayatı Envanter Teknikleri Uygulamaları Hizmet İçi Eğitimi Trabzon Uzungöl’ de başladı. Eğitim 28 Kasım’da tamamlanacak.


YabanHayatUzungöl3Orman ve su işleri bakanlığının 2014 yılı Hizmet İçi Eğitim Programı kapsamında yapılan Yaban Hayatı Envanter Teknikleri Uygulamaları Hizmet İçi Eğitimi Trabzonun Çaykara İlçesinde bulunan ve aynı zamanda Tabiat Parkı olan Uzugöl’de İnanlar Otel İşletmelerinde başladı.

Eğitim programının açılış konuşmasında DKMP 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut; Yaban hayatının sürdürülebilirliğinin önemi ve bu anlamda 12. Bölge Müdürlüğü uhdesindeki alanların yaban hayatı zenginliğine vurgu yapan kısa konuşmasının ardından Bölge Müdürlüğü’nün yaban hayatı ve diğer faaliyetlerini anlatan bir sunum yaptı.

YabanHayatUzungöl4Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Daire Başkanı Cihangir Altun konuşmalarında; yaban hayatının devamlılığı ve DKMP Genel Müdürlüğü’nün Yaban Hayatı ile ilgili faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Program açılışında ayrıca bire konuşma yapan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesinden Prof. Dr.Şağdan Başkaya, Prof. Dr. Salih Terzioğlu, Prof. Dr. Emin Zeki Başkent konuşmalarında, DKMP genel Müdürlüğünün son yıllarda diğer konular gibi yaban hayatı konusunda da önemli düzeyde faaliyetler yürüttüğüne vurgu yaptılar ve bu kapsamda KTÜ nün yaban hayatı konusunda gerçekleştirmiş oldukları faaliyetler hakkında bilgiler verdiler.

YabanHayatUzungöl2Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık açılış konuşmasında; Genel Müdürlüğün faaliyetleriyle ilgili kısa bilgiler verip hizmet içi eğitimin teorik dersleri yanında arazide yapılacak envanter çalışmalarının önemine vurgu yaptıktan sonra, bu eğitimin sonucunda elde edilecek çıktıların ve bu çıktılarının değerlendirilmesinin de ayrıca önem taşıdığını belirtti. Özyanık ayrıca; Yaban Hayatı konusunda teknolojik gelişmelerden haberdar olunmasını katılımcılara tavsiye ederek, sosyal medyanın mesleki bilgilendirme konusunda daha aktif kullanılması halinde yapılan çalışmalarımızın daha fazla kitleye birinci elden ulaşmasının sağlanmış olacağını söyledi.
Açılış konuşmalarının ardında, teorik derslere başlanılan, Yaban Hayatı Envanter Teknikleri Uygulamaları Hizmet İçi Eğitimi, 28 Kasımda tamamlanacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?