• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

VALİ KARAHAN SANATÇI KAÇAR’I HASTANEDE ZİYARET ETTİ

Giresun valisi Hasan Karahan, Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde tedavi gören, ünlü bestekâr, şair ve söz yazarı Ahmet Kaçar’ı dün ziyaret etti.


vali-sanatçı1Giresunlu sanatçı Ahmet Kaçar’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi veren hastane Başhekim Vekili Öztürk, pazartesi günü hastaneye yatışı yapılan sanatçının, çeşitli tetkiklerinin yapıldığını belirterek, önümüzdeki günlerde kolonoskopi ve endoskopinin yapılacağını söyledi.

Samimi bir ortamda geçen ziyarette Vali Karahan, Kaçar’a geçmiş olsun dileklerini iletti. Sohbet arasında Kaçar‘la ilgili TRT’ de yapılan belgeseli izleyen ve Kaçar’ın hayatını anlatan kitabı inceleyen Vali Karahan, ünlü sanatçının bir an önce sağlığına kavuşmasını dileyerek, Kaçar’ı sağlıklı bir şekilde makamda ağırlamak istediğini söyledi. Kaçar’ın sanat dünyasında çok önemli bir yere sahip olduğunun altını da çizen Vali Karahan, bu tür şahsiyetlere sahip çıkmanın hepimizin görevi olduğunu sözlerine ekledi. Kaçar’ın tedavisiyle yakından ilgilenen Başhekim Vekili Opr. Dr. Tuncer Öztürk ile hastalığı süresince yakın ilgisini esirgemeyen sanatçının kadim dostu Yaşar Çakır ve tedavide emeği geçenlere teşekkür etti.

Ziyarette Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği tıbbi Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Yazar ve hastane yöneticisi Suat Özcan ile Başhekim Vekili Opr. Dr. Tuncer Öztürk de hazır bulundu.

ahmetkaçar1Sanat hayatının 70.yılını kutlayan Karadenizli bestekar, şair ve söz yazarı Ahmet Kaçar 1926 yılında Giresun’un Görele ilçesinde doğdu.. Güfteleri ve besteleri Türkiye çapında tanınmıştır. İlk Göz Ağrısı, Unut Beni, Anar Ömrümce Gönül, Dinecek Sanma Bir Gün Kalbindeki Yaralar, Nasıl Başlarsa Hayat Öyle Bitermiş Yine, İçimde Her Uyanış, Dinmez Hicran Yarasının Yaktığı Yerler Kanıyor, Hayal Dolu Bir Gençlik, Ruhumda Derin Yaralar (Gurbet) gibi etkileyici şarkıların sözleri Ahmet Kaçar’a aitir.

Sanatçının siirleride mevcuttur. TRT, Ahmet Kaçar için özel belgesel bile hazırlamıştır.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?