• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

VALİ VE BAŞKAN DEREYE ALABALIK BIRAKTI

Milli Parklar Genel Müdürlüğü organizasyonu ile Güneysu Ballıdere’ye Rize Valisi ve Belediye Başkanı tarafından 4 bin adet yavru alabalık bırakıldı.


alabalıklardereye2Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü organizesinde derelerimizde sportif olta balıkçılığının yaygınlaşması ve derelerimizde balık neslinin devam etmesi amacıyla Rize’nin Güneysu ilçesi Ballıdere Deresine 4 bin adet yetiştirilmiş yavru alabalık bırakıldı.

alabalıklardereye4Derelerimizde ki alabalık neslinin tükenmemesi için her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğe Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Güneysu Kaymakamı Gökmen Çiçek, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan, DKMP 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut ve bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı.

alabalıklardereye3Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından “Doğal Alabalık Üretimi, Yetiştirilmesi ve Orman içi Suların Balıklandırılması Projesi” kapsamında Rize’nin Güneysu ilçesi Ballıdere Deresine doğal yaşama salınan 4 bin adet yavru alabalığı Rize Valisi Ersin Yazıcı, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Güneysu İlçe Kaymakamı Gökmen Çiçek ve Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan birlikte dereye bıraktılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?