• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

…VE ‘YAĞMUR KIYAMET ÇİÇEĞİ’ VİZYONDA!

‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ adlı Karadeniz filmi bugün vizyona girdi. Film Türkiye genelinde 90 sinema salonunda gösterilecek.


YağmurKıyametÇiçeğiVizyonda1


Patikaa.com / Haber Merkezi


Bir Karadeniz filmi olan ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ nihayet vizyona girdi. Türkiye genelinde 90 sinema salonunda gösterime giren filmin kaç kişi tarafından izleneceği şimdiden merak edilmeye başlandı bile.

Gülay Kuriş’in yapımcılığını üstlendiği Onur Aydın’ın yazıp yönettiği ‘Yağmur Kıyamet Çiçeği’ filmi, Tarihin en büyük felaketlerinden biri olan Çernobil’i, etkileyici bir aşk hikâyesini, 1995-1996 sezonunda Trabzonspor’un Fenerbahçe’ye kaybettiği şampiyonluk maçının ardından intihar eden bir taraftarın öyküsünü ve genç yaşta kaybettiğimiz Karadeniz’in efsane sanatçısı Kazım Koyuncu’nun hikâyesini iç içe anlatıyor.

Filmde Engin Hepileri, Altan Erkekli, Devrim Saltoğlu, Sevtap Özaltun, Erkan Kolçak Köstendil, Sait Genay, SettarTanrıöğen, Hüseyin Avni Danyal, Elena Viunova, Rıza Sönmez ve Serap Aksoy gibi isimler yer alıyor.

Hatırlanacağı üzere filmin galası 9 Aralık’da İstanbul ÖzdilekPark’da yapılmıştı. Galada davetliler arasında patikaa.com’da yerini almıştı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?