• “DOĞU KARADENİZ KUŞLARI” KİTAP OLDU
  • KAÇKAR DAĞLARI MİLLİ PARKI TANITIM FİLMİ
  • EFSANE TÜRKÜ HAYDE’Yİ “DOĞA İÇİN ÇAL”DILAR
  • KARADENİZ’İN EN İYİ 10 TARİHİ YERİ

logo

11 Şubat 2017

VİTAMİN FM KARADENİZ’İN EN İYİ RADYOSU SEÇİLDİ

Uluslararası Radyo Platformu (OYDAR) ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen 3. Radyo Akademi Ödülleri kapsamında Karadeniz bölgesi kategorisinde Vitamin FM en iyi radyo seçildi.Uluslararası Radyo Platformu (OYDAR) ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliği ile düzenlenen 3. Radyo Akademi Ödülleri sahiplerini buldu.

Radyoculuk alanında Türkiye’nin en kapsamlı ödül organizasyonlarından olan Radyo Akademi Ödülleri’nin üçüncüsü, İstanbul Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşti. Uluslararası Radyo Platformu OYDAR tarafından Beykoz Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen program, bu yıl Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle yapıldı. Kral TV’den canlı olarak yayımlanan bu özel gecenin sunuculuğunu Behzat Uygur üstlenirken, birçok ünlü isim de gecede sahne aldı.

Türkiye’nin en iyi radyo ve radyocularının belirlendiği 3. Radyo Akademi Ödülleri’nin bu yılki yeniliklerinden birisi, 40 ülkede kurduğu 50 kültür merkezi aracılığıyla Türkçenin kadim sesinin dünyaya duyurulmasında, tarihî ve kültürel mirasımızın tanıtılmasında önemli görev üstlenen Yunus Emre Enstitüsünün organizasyon ortağı olmasıydı. Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle uluslararası bir boyut kazanan Radyo Akademi Ödülleri; radyo, müzik ve kültür alanında başarılı isimleri düzenlenen gecede bir araya getirdi.

Programın açılışında TRT Tarafından hazırlanan, 15 Temmuz Darbe Girişimine dair kısa film yayınlandı. TRT Genel Müdürü Şenol Göka yaptığı açılış konuşmasında, darbeyi püskürten halkın yanında olan medyanın önemine değindi.

İşte 3’üncü Radyo Akademi Ödüllerini Kazananlar

Oylamalar sonucu 2016 yılının ulusal radyosu ödülünü Kral FM, yılın spor radyosu ödülünü Radyo Spor aldı. Dijital radyolar dalında ödülü karnaval.com , kültür sanat programı olarak NTV Radyo’da yayınlanan “Makam Farkı” adlı program, ödüle layık görüldü. Yılın kültür sanat programı ödülünü ise Mehmet Barlas’la program yapan Oğuz Haksever aldı. Tematik radyo kategorisinde ödül TRT Radyo 1’e giderken yılın haber radyosu A Haber Radyo seçildi. Yılın radyo haber spikeri kategorisinde ödül Radyo 7’den Mehmet Can’a giderken yılın ulusal radyo programcısı ödülünü ise Afrikalı Ali aldı. Yılın ulusal alternatif temalı radyosu dalında ödülü ise Diyanet Radyo aldı.
Yunus Emre Enstitüsünün Türk Kültürüne Katkı Ödüllerinde ise uzun yıllar Makedonya’da Türkçe yayın yaparak dinleyicisine ulaşan Üsküp Radyosuna, Türk müziğine yaptıkları katkılardan dolayı Türk Halk Müziği Sanatçıları Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu’na, Türk sinemasının yurt içi ve yurt dışında tanıtılmasına katkı sağlayan yönetmen ve senarist Derviş Zaim’e, Diriliş Ertuğrul dizisindeki başarılı rolünden dolayı oyuncu Engin Altan Düzyatan’a ve Türkiye’de ve dünyada birçok ülkede yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ’a Türk kültürüne sağladıkları katkı ve gelişmesi adına faydalı çalışmalar yürüttükleri için ödül verildi.

Vitamin FM Karadeniz’in En İyisi Seçildi

3.Radyo Akademi Ödülleri kapsamında bölgeler arası en iyi radyolarda belli oldu. Buna göre Karadeniz bölgesinden Vitamin FM, en iyi radyo seçildi. Ödülü Vitamin FM Genel Müdürü Adem Akatin, Genel Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Zenginal, Reklam Müdürü Utku Devrimsel ve programcı Yahya Memoğlu birlikte aldılar.

Ödül için teşekkür konuşması yapan Genel Yayın Yönetmeni Zenginal, “Türkiye’nin en kuzeyinden, Rize’nin şirin ilçesi Ardeşen’den gelip bu ödülü aldık. Çok özel bir şey söylemek istiyorum. Sadece 28 bin nüfusun bulunduğu bir ilçedir Ardeşen. Ama Tüm Karadeniz’in ve Türkiye’nin oylarıyla bu güzel ödülü aldık. Katkısı olan herkese, özellikle dinleyicilerimize çok teşekkür ediyorum. Bu ödül, ‘HİLORSAN’ Grubu Bünyesinde bulunan Vitamin FM ailesine ve Karadeniz’e hediye olsun.” dedi.

Patikaa.com olarak, 3. Radyo Akademi Ödülleri kapsamında Karadeniz birincisi seçilen Vitamin FM’i, çalışanlarını ve yöneticilerini kutluyoruz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?